Od poniedziałku parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania działać będzie dłużej

2022-08-01 10:19
Od 1 sierpnia płatny postój w SPP będzie wydłużony do godz. 20
Autor: ZDM Poznań

Od 1 sierpnia parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania będzie obowiązywać do godziny 20:00. To odpowiedź na uwagi mieszkańców mających problemy ze znalezieniem miejsca po godz. 18:00, kiedy strefa przestawała obowiązywać.

Obecnie opłaty za postój na obszarze Strefy Płatnego Parkowania obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. 1 sierpnia godziny funkcjonowania strefy zostaną wydłużone o dwie godziny. Zmiana dotyczy terenów Łazarza, Wildy, części Jeżyc oraz Śródki, Zagórza i Ostrowa Tumskiego. W Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania, czyli na Starym Mieście i fragmencie Jeżyc od ul. Roosevelta do ul. Polnej, godziny płatnego postoju (8:00-20:00 od poniedziałku do piątku i 8:00-18:00 w soboty) nie zmienią się.

Nowe godziny obowiązywania opłat za parkowanie zostały przyjęte przez Radę Miasta Poznania podczas sesji w czerwcu i stanowią odpowiedź na głosy płynące ze strony mieszkańców.

- Kierowcy mieszkający przy ulicach objętych Strefą Płatnego Parkowania wielokrotnie zwracali uwagę na problem ze znalezieniem miejsca postojowego po godzinie 18:00, kiedy wracają do domów, a opłaty za postój przestają obowiązywać - mówi Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM ds. Przestrzeni Publicznej. -  To również jeden z najważniejszych wniosków płynących z przeprowadzonej pod koniec ubiegłego roku ankiety mieszkańców. Liczymy, że wydłużenie godzin działania strefy do 20:00 poprawi dostępność miejsc postojowych dla osób mieszkających przy objętych nią ulicach - dodaje.

Korekta granic i nowe ulice w SPP od 3 października

Nowe godziny obowiązywania opłat za postój to nie jedyne zmiany w SPP w tym roku. 3 października płatnym parkowaniem objęte zostaną ulice: Berdychowo, Piotrowo i Św. Roch, czyli obszar ograniczony ulicami Wyszyńskiego, Jana Pawła II, Krzywoustego oraz korytami Warty i Cybiny.

Ponadto zmienione zostaną granice istniejącej SPP/ŚSPP na Łazarzu i Starym Mieście. W obszar płatnego postoju zostanie włączona północna strona ul. Hetmańskiej oraz wschodnia strona ulic Reymonta i Przybyszewskiego. Za postój trzeba będzie zapłacić w rejonie Cytadeli na ul. Pułaskiego i Armii Poznań, a także na pozostających dotychczas poza strefą fragmentach ul. Cichej, al. Niepodległości i w sąsiedztwie dworca PKP Poznań Garbary. Korekta granic SPP/ŚSPP również zacznie obowiązywać od 3 października.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE