Obcokrajowcy ukradli w trzy godziny 200 opakowań kawy z ośmiu marketów

i

Autor: Wielkopolska Policja Obcokrajowcy ukradli w trzy godziny 200 opakowań kawy z ośmiu marketów

Obcokrajowcy ukradli w trzy godziny 200 opakowań kawy z ośmiu marketów

2022-06-02 8:19

Policjanci z Rawicza zatrzymali dwóch obywateli Mołdawii i jednego obywatel Rumunii w związku z kradzieżami w marketach. W ciągu trzech godzin obcokrajowcy okradli osiem sklepów; ich łup to ponad 200 opakowań kawy o łącznej wartości ok. 10 tys. zł.

Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu poinformowała w środę, że złodziei udało się zatrzymać dzięki czujności jednego z klientów marketu w Masłowie. Mężczyzna zauważył w sklepie trzech obcokrajowców, których zachowanie wydało mu się podejrzane. Początkowo klient zwrócił uwagę obcokrajowcom. Następnie zatelefonował na policję i podzielił się z dyżurnym komendy swoimi podejrzeniami.

"Powiedział też, jakim samochodem i w którym kierunku odjechali zaobserwowani mężczyźni. Na miejsce zostali skierowali policjanci, którzy dzięki współpracy ze zgłaszającym szybko zatrzymali opisany samochód" – podała policja.

Okazało się, że autem jechało dwóch obywateli Mołdawii i jeden obywatel Rumunii w wieku od 21 lat do 35 lat.

"Policjanci znaleźli w samochodzie spory ładunek kawy od różnych producentów, było to ponad 200 opakowań o łącznej wartości około 10 tys. zł. Obcokrajowcy zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Szybko wyszło na jaw, że kawa pochodzi z kradzieży, sprawcy okradli 8 pobliskich marketów w około 3 godziny" – podała policja.

Mężczyźni przyznali się do kradzieży. Usłyszeli zarzuty, za które grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Po przedstawieniu zarzutów mężczyźni zostali zwolnieni z policyjnego aresztu, a skradziona kawa zostanie zwrócona okradzionym sklepom.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!