Na ul. Warszawskiej pilotażowo oznakowano drogę dla rowerów i pieszych

i

Autor: ZDM Poznań

Nowe znaki dla rowerzystów. Mają pomóc w poruszaniu się po mieście

2022-10-04 12:24

Na ul. Warszawskiej pilotażowo oznakowano drogę dla rowerów i pieszych. Jest ono zgodne z miejskim Systemem Informacji Rowerowej i ma pomóc w poruszaniu się.

Przed rokiem zakończono prace przy odnowieniu drogi pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Warszawskiej. Były one prowadzone po południowej stronie ulicy, od przystanku "Termalna" do ul. Mogileńskiej. Dzięki temu mieszkańcy os. Warszawskiego mogą wygodniej dojść na przykład  na przystanki komunikacji publicznej. Rowerzyści natomiast dojechać w rejon Antoninka, zoo, Term Maltańskich czy też Ścieżki w koronach drzew, a w drugą stronę jechać w kierunku Starego Miasta.

To jedna z głównych tras Programu Rowerowego Miasta Poznania - Radial 14, prowadząca z północno-wschodniej części miasta w kierunku Centrum.

W tym roku pilotażowo została ona oznakowana zgodnie z Systemem Informacji Rowerowej. Niewielkie piktogramy z rowerzystą i numerem trasy - R14 oraz strzałką kierunkową pojawiły się na tabliczkach pod znakami drogowymi i na nawierzchni drogi. Dzięki niemu rowerzyści mogą sprawniej i szybciej dotrzeć do celu.

Jako, że jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Poznaniu, efekty wdrożenia zostaną szczegółowo przeanalizowane. Użytkownicy trasy mogą przesyłać swoje uwagi na adres [email protected]. Pozwoli to na wyciągnięcie wniosków i ewentualne zmiany w oznakowaniu na kolejnych poznańskich trasach rowerowych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE