Sztuczna Inteligencja

i

Autor: Canva Pro

Medycyna

Notatki lekarskie napisze sztuczna inteligencja? Znacznie odciąży to lekarzy!

Szwedzki i Szwajcarski uniwersytet przeprowadziły nowatorskie badanie, które pokazało, że sztuczna inteligencja jest w stanie 10 razy szybciej sporządzić notatki lekarskie od człowieka. Co ważne - dokładność tych notatek się nie zmieniła. Dzięki temu lekarz będzie mógł więcej czasu spędzić z pacjentem.

ChatGPT zastąpi lekarza w sporządzaniu notatek?

Zespoły z Uniwersytetu w Uppsali w Szwecji i Uniwersytetu w Bazylei w Szwajcarii wspólnie przeprowadzili badanie z wykorzystaniem ChatGPT. Miało ono na celu sprawdzenie, czy sztuczna inteligencja jest w stanie sporządzić notatki lekarskie szybciej i efektywniej od lekarza.

Sztuczna inteligencja 10 razy szybsza od lekarza

Jak wykazały badania szwedzko-szwajcarskie sztuczna inteligencja jest dziesięciokrotnie szybsza od lekarza i w takim tempie tak samo efektywna, jak człowiek. Do eksperymentu wykorzystano sześć różnych, hipotetycznych przypadków medycznych. Wyniki poddało analizie piętnastu ekspertów.

Sztuczna inteligencja pomaga człowiekowi

Dzięki wynikom tych testów okazuje się, że lekarz będzie mógł mieć więcej czasu dla pacjenta, gdyż nie będzie musiał poświęcać cennych chwil na sporządzanie długich i szczegółowych notatek. Teraz będzie mógł zająć się np. diagnozowaniem choroby u pacjentów. Zmniejszy to także stres u lekarzy.

Sztuczna inteligencja wchodzi także do szpitali. Zobaczcie

SHORT - Czy sztuczna inteligencja może być wykorzystywana do złych celów? Cyberbezpieczeństwo - Nie ma głupich pytań | VOX