Most Skywalk Willingen w Niemczech

i

Autor: NST Online/YouTube

Turystyka

Niemcy wybudowali jeden z najdłuższych pieszych mostów świata! [ZDJĘCIA]

W Hesji od lipca funkcjonuje most o nazwie Skywalk Willingen. Jak się okazuje to jeden z najdłuższych pieszych mostów na świecie, który może powtórzyć sukces czeskiego Sky Bridge 721 i stać się wielką atrakcją turystyczną.

Most o nazwie Skywalk Willingen w niemieckim regionie Hesja otwarto 1 lipca 2023 roku. Jest to najdłuższy tego typu most w Niemczech i jeden z najdłuższych na świecie.

Most o długości 665 metrów. Jest najdłuższym tego typu obiektem

Willingen słynie przede wszystkim ze sportów zimowych. Jednak teraz wszystko może się zmienić, za sprawą nowej atrakcji! Mowa o moście Skywalk Willingen, który w tym popularnym narciarskim mieście nareszcie otwarto dla odwiedzających.

Most mierzy 665 metrów, co czyni go najdłuższym tego typu obiektem. Dotychczas rekord ten należał do mierzącego 458 metrów mostu Titan RT w górach Harz w centralnej części Niemiec. Z mostu Skywalk Willingen rozpościerają się widoki na otaczające Willingen wzgórza i doliny Hesji, a także na tamtejszą skocznię narciarską – informuje „Rzeczpospolita”.

Co więcej, Skywalk Willingen ustanowił dwa rekordy. Jest jednocześnie najdłuższym na świecie podwieszanym mostem typu tybetańskiego, pozbawionym wysokich elementów wspierających i lin kotwiczących. Most zawieszono na wysokości 99 metrów, jego szerokość wynosi 1,3 metra.

Most waży 125 ton i może utrzymać 750 osób

To atrakcja dla ludzi o mocnych nerwach i tych, którzy lubią adrenalinę! Most jest podwieszany, więc jest w ciągłym ruchu, z kolei zwiedzający chodzą po kratce, widząc, co mają pod stopami. Dodajmy, że stalowa konstrukcja Skywalk Willingen jest jednak bardzo solidna — ważący 125 ton most jest w stanie pomieścić jednocześnie do 750 osób.

Skywalk Willingen wspiera się na 36 stalowych węzłach. Jego twórcy zapewniają, że konstrukcja jest w stanie wytrzymać huragan drugiej kategorii. Na moście obowiązują jednak pewne zasady bezpieczeństwa: zakaz wstępu mają na niego rowery, wózki dziecięce, zwierzęta i wózki inwalidzkie – informuje „Rz”.

Prace projektowe i konstrukcyjne mostu trwały sześć lat. Brali w niej udział inżynierowie z Niemiec i Szwajcarii. Budowa mostu rozpoczęła się w styczniu 2022 roku. Inwestycja kosztowała prawie 10 milionów euro, z czego połowę sfinansowali prywatni inwestorzy, a połowę — lokalne banki. Mało tego! Inwestorzy spodziewają się, że rocznie most będzie odwiedzać około 100 tysięcy turystów.

Oto najdłuższy most na świecie

Most Rafała rośnie w oczach. Ma być gotowy jeszcze w tym roku.