Niedźwiedź

i

Autor: ZOO Poznań Official Site

Niedźwiedzie uratowane z Ukrainy powoli przyzwyczajają się do pobytu w poznańskim Zoo

2022-05-13 16:38

Zwierzęta na razie są w dużym stresie. Całe życie spędziły razem w ciasnej klatce. Bez wybiegu i możliwości chodzenia po lesie. Już od kilku lat były nazywane najsmutniejszymi niedźwiedziami w Ukrainie. Od kilku lat starano się, żeby zmienić ich miejsce przebywania.

Dwa niedźwiedzie uratowane z Ukrainy po raz pierwszy wyszły na wybieg w poznańskim Zoo. Było to doświadczenie stresujące dla zwierząt, ponieważ całe swoje życie spędziły w klatce. Samiec był bardzo zaniepokojony. Poniszczył zabezpieczenia wybiegu.

Niedźwiedzie kierują się przede wszystkim węchem, raczej mają słaby wzrok. Nasi opiekunowie starali się zaznaczyć obecność zabezpieczeń elektrycznych za pomocą takich przykręconych chorągiewek, jednak stres zrobił swoje

mówi nam Małgorzata Chodyła z poznańskiego Zoo. Z kolei samica Sandra spędziła dłuższą chwilę na wybiegu. Najbardziej spodobał jej się basen z wodą.

Ona próbowała tę wodę jakoś rozpoznać, zaatakować. Byłoby to nawet całkiem wzruszające, gdyby nie było tak tragiczne. Jest niezmiernie smutne, że zwierzęta w różnych zakątkach świata, także jeszcze ciągle w Polsce, utrzymywane są w niewłaściwych warunkach.

Wkrótce Zoo podejmie kolejne próby wypuszczenia tych niedźwiedzi na wybieg, żeby oswajały się z lasem. Nie wiadomo, kiedy ponownie będą na nim widoczne. Po zakończeniu kwarantanny w Poznaniu, zwierzęta wyjadą do specjalistycznego azylu.

Jak dobrze znasz filmy Marvela? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię siostra Natashy Romanoff?
Czarna Wdowa film