Mundurowy znalazł skarb w skrytce na stacji benzynowej

i

Autor: pixabay.com/diopsala, pixabay.com/geralt zdjęcie ilustracyjne

ŚWIAT

Niecodzienna sytuacja we Włoszech. Mundurowy znalazł ogromny skarb w otwartym sejfie na stacji benzynowej, ale wykazał się krystaliczną uczciwością

2023-12-03 17:27

Na samoobsługowej stacji benzynowej we włoskiej Abruzji funkcjonariusz Gwardii Finansowej po służbie znalazł ogromną ilość pieniędzy w otwartym sejfie przy dystrybutorze. Jak się okazało, właściciel stacji przed jej zamknięciem na przerwę obiadową nie domknął skrytki.

Skarb na stacji benzynowej w Ortonie we Włoszech. Sierżant Gwardii Finansowej nie skorzystał z okazji

Włoskie media podały w niedzielę, że prawdziwy „skarb”, jaki znajdował się przy terminalu płatności za paliwo, został ocalony za sprawą przypadku. Na stację w Ortonie podjechał zatankować benzynę sierżant Gwardii Finansowej w cywilu. Gdy podszedł, by zapłacić za paliwo, zorientował się, że skrytka pełna pieniędzy jest tylko lekko przymknięta, a nie zamknięta na klucz, i łatwo można ją otworzyć.

Funkcjonariusz zaczął pilnować skrytki i przez telefon odszukał właściciela stacji przebywającego na przerwie obiadowej, a następnie zaczekał na niego.

Właściciel włoskiej stacji podziękował za uczciwość sierżantowi Gwardii Finansowej

- Są gesty, które wykraczają poza ducha służby - tak zachowanie funkcjonariusza policji skarbowej podsumował właściciel stacji Francesco Seccia, który publicznie podziękował sierżantowi Giuseppe Bisceglie. - Pamiętam, że gdy otworzyłem skrytkę, żeby ją skontrolować, byłem przekonany, że dobrze ją potem zamknąłem, a tymczasem tego nie zrobiłem - przyznał.

- Uwaga sierżanta Bisceglie, jego gotowość i poczucie odpowiedzialności uchroniły mnie przed wielką stratą - dodał.

Quiz. Co wiesz o kuchni włoskiej? Na pytanie nr 6 odpowie tylko maestro!

Quiz. Co wiesz o kuchni włoskiej? Na pytanie nr 6 odpowie tylko maestro!

Pytanie 1 z 10
Co jest obowiązkowym składnikiem włoskiego deseru tiramisu?
Listen on Spreaker.