Nie żyje Leszek Jarosz

i

Autor: pixabay.com/Arcaion, TVP Sport

WIADOMOŚCI

Nie żyje Leszek Jarosz. Ceniony historyk piłki nożnej i dziennikarz sportowy TVP miał 56 lat

2024-02-24 17:34

Informację o śmierci dziennikarza przekazał portal TVP Sport, z którym Leszek Jarosz współpracował przez ostatnie lata. - W sobotę odszedł Leszek Jarosz – wybitny znawca dziejów piłki nożnej, autor dwutomowej "Historii Mundiali". Od 2006 roku związany z TVP Sport. Miał 56 lat - napisano.

Nie żyje Leszek Jarosz - dziennikarz sportowy i wybitny historyk futbolu

W wieku 56 lat zmarł dziennikarz Leszek Jarosz. Pochodził z Puław. Pierwszą pracę w mediach podjął w BBC (sekcja Polska/World Service). Z redakcją związany był w latach 1994-2006 i przeszedł w niej ścieżkę od reportera politycznego do dyrektora warszawskiego biura.

W 2006 r. związał się z TVP Sport, z którą współpracował do śmierci. - Przez wiele lat kierował newsami sportowymi w Telewizji Polskiej (Sport w TVP 1, Sportowy Wieczór), pełnił też rolę szefa redakcji internetowej (2014-17), w ostatnim czasie odpowiadał za programy publicystyczne - podsumowano na portalu TVP Sport.

Leszek Jarosz był cenionym historykiem sportu, przede wszystkim piłki nożnej. W ostatnich latach wydał dwutomową "Historię Mundiali". Każda z części zostawała "Sportową książką roku". Współpracował z pismem "Kopalnia. Sztuka futbolu", prowadził też profil "Historia Mundiali" na Facebooku, gdzie chętnie dzielił się swoją wiedzą i ciekawostkami. Teksty publikował też na sport.tvp.pl.

- Odszedł mając głowę pełną kolejnych pomysłów. Wśród jego planów znajdowało się między innymi przybliżenie historii piłkarskich mistrzostw Europy, a także publikacje na temat występów i postaci Ernesta Wilimowskiego - podsumowali jego redakcyjni koledzy.

Wszystkich Świętych 2023. Znani sportowcy, którzy odeszli w ciągu ostatniego roku