Nie żyje Kazimierz Olejniczak. Był wielokrotnym mistrzem Polski i reprezentantem kraju

2023-01-23 7:48
Nie żyje Kazimierz Olejniczak. Był wielokrotnym mistrzem Polski i reprezentantem kraju
Autor: FB Posnania Poznań Nie żyje Kazimierz Olejniczak. Był wielokrotnym mistrzem Polski i reprezentantem kraju

Nie żyje Kazimierz Olejniczak. Wieloletni zawodnik poznańskich klubów rugby, a także reprezentant kraju w tej dyscyplinie zmarł w wieku 76 lat.

Nie żyje Kazimierz Olejniczak

O śmierci Kazimierza Olejniczaka w niedzielę (22 stycznia) poinformowała Posnania Poznań. - Z przykrością informujemy, że dzisiejszego poranka zmarł Kazimierz Olejniczak - wieloletni zawodnik Polonii, a także Posnanii Poznań, 6-krotny medalista Mistrzostw Polski - napisali przedstawiciele poznańskiego klubu.

Kazimierz Olejniczak na swoim koncie miał nie tylko sukcesy sportowe. W latach 2012-2017 był prezesem Wielkopolskiego Okręgowego Związku Rugby, a w kolejnych latach został prezesem honorowym. Zmarł w wieku 76 lat po długiej i ciężkiej chorobie.

Kim był Kazimierz Olejniczak?

Kazimierz Olejniczak urodził się 14 lutego 1946 roku w Poznaniu. Swoją przygodę ze sportem rozpoczynał on pchnięcia kulą, ale kontuzja uniemożliwiła mu trenowanie tej dyscypliny. W 1971 roku zaczął uprawiać rugby w poznańskiej Polonii, z którą zdobył cztery razy mistrzostwo i Puchar Polski. W reprezentacji Polski rozegrał 52 spotkania, zdobywając czwarte miejsce na nieoficjalnych mistrzostwach Europy w 1974 roku. ,

W roku 1977 wyjechał do Francji, aby stać się pierwszym polskim zawodnikiem, który grał w pierwszoligowej drużynie z Le Creusot. W związku z likwidacją sekcji rugby w 1980 roku zakończył karierę w klubie. Rozegrał również kilka spotkań w Posnanii. Karierę zakończył w 1989 roku.

W 1977 roku ukończył studia na AWF w Poznaniu. W latach 2012-2016 był prezesem Wielkopolskiego Okręgowego Związku Rugby. W tym okresie odbyły się udane mistrzostwa Europy w rugby drużyn do lat 18. Był także prezesem honorowym Wielkopolskiego Okręgowego Związku Rugby.

Tragedia na Witolinie. Kobieta wypadła z okna. Nie żyje
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE