Nie róbmy tego w autobusie i tramwaju! ZTM Poznań wydał komunikat

2023-01-16 8:15
Autobus MPK Poznań / zdjęcie ilustracyjne
Autor: MPK Poznań Autobus MPK Poznań / zdjęcie ilustracyjne

Czy irytują Was niektórzy pasażerowie, którzy korzystają z komunikacji miejskiej? ZTM Poznań kontynuuje swoją akcję pod nazwą "Warto jeździć z kulturą". W komunikacie podkreślono czego nie wypada robić w autobusie i tramwaju. Warto te rady wziąć sobie do serca.

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu kontynuuje akcję „Warto jeździć z kulturą”. - Tym razem chcemy zwrócić szczególną uwagę na przewożone torby, pakunki czy inne rzeczy osobiste. Zdarza się, że korzystając z miejsca siedzącego, na siedzeniu obok kładziemy np. siatkę z zakupami. W ten sposób utrudniamy podróżowanie innym. Siedzenia są dla pasażerów, nie dla toreb - czytamy w komunikacie ZTM Poznań.

ZTM zachęca do kulturalnego korzystania z transportu publicznego. - Życzliwość i uprzejmość popłaca, a w transporcie zbiorowym warto myśleć nie tylko o sobie. Kładzenie torby, zakupów czy elementów garderoby na siedzeniu to nie tylko przejaw braku kultury, ale i zachowanie, które powoduje zmniejszenie komfortu korzystania z transportu publicznego przez inne osoby, które chcąc usiąść, są zmuszone poprosić o zabranie torby z siedziska - przekazuje ZTM.

Przedstawiciele ZTM przypominają, że każdy odpowiada za przewożone ze sobą rzeczy. - Pamiętajmy, że nie mogą one stwarzać zagrożenia dla innych pasażerów, przeszkadzać im, narażać na niewygody. Ponosimy odpowiedzialność za szkody powstałe na skutek przewożenia swojego bagażu, dlatego zawsze miejmy go na oku i pod kontrolą - wyjaśniają.

ZTM zwraca także uwagę na przewożenie plecaków. Często zdarza się, że mamy je na plecach także w autobusie lub w tramwaju. - Zdejmijmy je przed wejściem do autobusu lub tramwaju. Postawmy na podłodze przy nodze, między siedziskami lub innym miejscu, gdzie nie utrudniają życia innym. Plecak można też po prostu trzymać w ręce - przyznaje ZTM.

Sonda
Czy denerwują Cię inni pasażerowie w komunikacji miejskiej?
Chłopiec wbiegł zza autobusu prosto pod samochód. Dramatyczne nagranie z Piaseczna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE