Policja

i

Autor: Radio ESKA

Wielkopolska

Naruszyli nietykalność strażaków i policjantów. Czeka ich sroga kara

2023-10-02 10:48

Gruzin i Ukrainka znieważyli i naruszyli nietykalność cielesną funkcjonariuszy straży i policji – poinformował w poniedziałek PAP oficer prasowy kępińskiej policji st. sierż. Rafał Stramowski.

Wielkopolska: awantura podczas festiwalu orkiestr

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie podczas przygotowań do koncertu orkiestr dętych służb mundurowych, którego organizatorem było "Stowarzyszenie Nasz Bezpieczny Powiat Kępiński" oraz Starostwo Powiatowe w Kępnie.

W trakcie przygotowywania stanowiska profilaktycznego przez Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie nietrzeźwy obywatel Gruzji podszedł do strażaków, zaczął się awanturować i zachowywać bardzo agresywnie.

- Całe to zajście zauważył policjant, który podjął interwencję wobec mężczyzny. Do pomocy pospieszył mu, będący poza służbą, zastępca komendanta kępińskiej policji  – przekazał rzecznik.

Z kolei na pomoc Gruzinowi przybiegła Ukrainka, która również znieważyła i naruszyła nietykalność funkcjonariuszy.

- Oboje szarpali i popychali mundurowych oraz używali pod ich adresem obelżywych słów – powiedział Stramowski.

36-letni Gruzin oraz 45-letnia Ukrainka zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie. Nadzór nad sprawą przejęła prokuratura w Kępnie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE