Studenci

i

Autor: Pexels Środkowoeuropejski Program Wymiany Uniwersyteckiej. Dołączą do niego Litwa, Łotwa i Estonia?

Sukces

Najszybciej uzyskany tytuł licencjata. Student z Poznania pobił rekord Polski!

Studia licencjackie są podstawową forma wykształcenia wyższego, które można podjąć, posiadając świadectwo dojrzałości. Kształcenie trwa przeważnie sześć semestrów (3 lata) i kończy się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata. Są jednak osoby, które udowodniły, że można to zrobić znacznie szybciej!

Student z Poznania pobił Rekord Polski. Uzyskał tytuł licencjata w 277 dni!

Rekord Polski na najszybciej uzyskany tytuł licencjata zdobył pan Karol Wapniarski. Inspiracją do podjęcia przyśpieszonego programu studiów było pragnienie podjęcia wyzwania intelektualnego oraz chęć wyrobienia w sobie dyscypliny pracy. Motywacja była na tyle silna, że Panu Karolowi udało się uzyskać tytuł i obronić pracę licencjacką w 277 dni - relacjonuje serwis biurorekordow.pl.

Poznański rekordzista rozpoczął studia licencjackie 1 października 2022 roku, a zakończył je z dyplomem 5 lipca 2023 roku

Po zrealizowaniu przyśpieszonego toku studiów i ustanowienia nowego rekordu, zdobywca dyplomu może spać spokojnie! Jak dotąd, nikt jeszcze nie zrealizował 3-letniego materiału w takim tempie!

Studia odbywały się w ramach Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych (MISHiS) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rekordzista, poza studiowaną filozofią, brał udział także w zajęciach na Wydziale Neofilologii, Psychologii i Kognitywistyki, Historii oraz Filologii Polskiej i Klasycznej. Studiowanie w ramach indywidualnego programu umożliwiło uczęszczanie i zaliczanie przedmiotów z wyższych lat studiów. Panu Karolowi udało się zaliczyć wszystkie wymagane przedmioty w ciągu jednego roku, obronić pracę dyplomową i zakończyć studia ze średnią 4.95 - czytamy w serwisie biurorekordow.pl.

Dodajmy, że rekordzista nie ukończył wcześniej żadnych studiów oraz nie przepisywał ocen!

Groby pisarzy i poetów cz. 1. Rodzina Adama Mickiewicza. Niezapomniani