Dino

i

Autor: Dino Dino

Ranking

Najbogatsi Wielkopolanie według Forbesa. Czworo z nich jest w TOP10 najbardziej majętnych Polaków

Kto jest najbogatszym mieszkańcem Wielkopolski? Forbes ostatnio opublikował listę 100 najbogatszych Polaków. Na liście jest wielu mieszkańców Wielkopolski. Nie mogło tam zabraknąć Tomasza Biernackiego, rodzeństwa Kulczyków i Pawła Marchewki. Sprawdź listę w poniższym artykule.

Właściciel Dino najbogatszym Wielkopolaninem

Tomasz Biernacki, właściciel Dino od lat znajduje się w czołówce najbogatszych Polaków. Jego majątek stale rośnie i to bardzo znacząco. W 2023 roku, według rankingu Forbesa przekroczył on 20 miliardów złotych i wynosi dokładnie 23,62 mld PLN. Do najbogatszego z Polaków brakuje mu niespełna 4 miliardów.

Rodzeństwo Kulczyków w TOP10 w Polsce

Zarówno Sebastian, jak i Dominika Kulczykowie, dzieci Jana Kulczyka mimo, że od śmierci ich ojca mija w tym roku 9 lat nadal pomnażają jego majątek. Sebastian zarobił w 2023 roku blisko 3 miliardy złotych i wynosi prawie 9,5 miliarda złotych. Awansował z siódmego na czwarte miejsce, tym samym wyprzedzając swoją siostrę, Dominikę, która w 2023 na koncie miała 8,05 mld PLN, czyli o 210 milionów mniej, niż w 2022 roku.

Paweł Marchewka nadal wśród najbogatszych Polaków

Choć majątek właściciela firmy Techland zmalał, to nadal posiada on 7,8 mld PLN. Paweł Marchewka, pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego zajmuje siódme miejsce. Jego majątek zmalał o blisko pół miliarda złotych. Jednak przez m.in. mocny ubytek w majątku założyciela Polsatu i właściciela Plusa utrzymał się na swojej pozycji.

Zobaczcie pełną listę 10 najbogatszych Polaków:

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?