Na Strzeszyn jeszcze jakiś czas nie dojedziemy tramwajem

2021-12-15 10:35
Wizualizacja graficzna trasy tramwajowej do stacji Poznań Wschód
Autor: ZTM Poznań Wizualizacja graficzna trasy tramwajowej do stacji Poznań Wschód

Propozycje kilkudziesięciu nowych linii tramwajowych w Poznaniu przedstawiła Miejska Pracownia Urbanistyczna.

Wśród nich oprócz trasy na Ratajczaka czy osiedle Kopernika, znalazły się połączenia z Obornickiej do Suchego Lasu czy z Franowa do Swarzędza. Za to niektóre dzielnice Poznania nie zostały uwzględnione wcale.

Strzeszyn chyba jako jedno z niewielu miejsc na tej mapie został białą plamą. Nie ma tam przewidywanej żadnej linii tramwajowej.

Mówi Dominika Zenka-Podlaszewska z osiedla Strzeszyn. Nieuwzględnienie planów linii tramwajowej na Strzeszyn teraz może mieć duże konsekwencje w przyszłości. Zwłaszcza, że trwają prace koncepcyjne nad węzłem przesiadkowym Druskienicka.

To jest jedyne miejsce, w którym można by wprowadzić tramwaj na Strzeszyn, ponieważ inna teoretycznie opcja to byłoby ulicą Golęcińską, ale tam powstaje wiadukt, który nie przewiduje obciążenia linią tramwajową.

Na razie wszystkie przedstawione analizy są na etapie konsultacji. Następna ich odsłona ma być omawiana w pierwszej połowie przyszłego roku.

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE