Las - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Las - zdjęcie ilustracyjne

Na Ratajach powstanie las. Posadzą go mieszkańcy podczas ekopikniku

2021-11-17 12:27

Brak zieleni w miastach to dobrze znany problem. Odpowiedzią są znane w Japonii lasy kieszonkowe. Właśnie taki zostanie zasadzony na Ratajach w ten weekend. Zrobią to mieszkańcy podczas ekopikniku. Oprócz łopat i rękawic czekać będzie mnóstwo atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych.

Już w ten weekend na Ratajach odbędzie się ekopiknik. Zaproszeni są wszyscy poznaniacy, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu i mają chęć...własnoręcznie posadzić drzewo. To główna atrakcja. W ten sposób na niezagospodarowanej dotąd działce przy ulicy Milczańskiej powstanie las kieszonkowy.

Do zasadzenia jest 1,5 tysiąca drzew i krzewów. To przede wszystkim rodzime gatunki - sosny, klony czy lipy. Na razie w niewielkich sadzonkach. Już za kilka lat stworzą przyjemne miejsce odpoczynku w upały.

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2

Sadzenie drzewek to główna, ale nie jedyna atrakcja. Organizatorzy pomyśleli o najmłodszych, na nich czeka budowanie domków dla owadów, malowanie i wieszanie domków dla ptaków. Do tego tor przeszkód oraz możliwość obserwowania przez lupę owadów w specjalnie przygotowanych konarach.

Organizatorzy zapewniają niezbędny sprzęt - łopaty, rękawice. Żeby dla nikogo nie zabrakło, na Ekopiknik trzeba się zarejestrować. Wystarczy wejść na stronę internetową i tam wybrać dogodny dzień i godzinę.

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE