Rosjanie uderzą w Polską sieć 5G. Co to oznacza?

i

Autor: Pixabay

Z miasta

Na Łazarzu nie chcą masztów 5G? Mieszkańcy skarżą się na swoje zdrowie

2024-02-12 12:55

Budowa masztów sieci 5G nadal w wielu kręgach wzbudza liczne kontrowersje. Radna Lidia Dudziak wystąpiła z interpelacją do prezydenta Poznania w tej sprawie. Jak tłumaczy Są w piśmie mieszkańcy są zaniepokojeni tym, że w ich okolicy pojawia się coraz więcej masztów.

W mieście powstaje coraz więcej masztów 5G. Mieszkańcy zaniepokojeni?

W Poznaniu pojawia się coraz więcej masztów sieci 5G. Spora część z nich staje na Łazarzu. Pojawiły się one w różnych miejscach Łazarza, przy szkołach, także ul. Mottego, Kolejowa, Calliera, Głogowska, Hetmańska. Jak poinformowała w interpelacji radna, wielu mieszkańców ma skarżyć się z tego powodu na coraz gorszy stan zdrowia.

- Bóle głowy, szumy, potliwość, niektórzy chorują na nowotwory, boją się, że to właśnie te instalacje powodują choroby. Czy władze miasta mogą w jakiś sposób pomóc mieszkańcom, wyjaśnić ewentualne zagrożenie, co mają robić, wskazać drogę postępowania? Czy możemy ograniczyć instalacje tych masztów? Obecnie można znaleźć na rynku publikacje, które wskazują, instalowanie tego typu masztów jest niebezpieczne dla zdrowia człowieka - czytamy w interpelacji Lidii Dudziak.

Radna jeszcze odpowiedzi na swoją interpelację się nie doczekała. Jednak czy sieć 5G faktycznie jest szkodliwa dla zdrowia?

Czy maszty sieci 5G wpływają na zdrowie człowieka?

Organizacje takie jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Komisja Międzynarodowa Ochrony Przed Promieniowaniem Niejonizującym (ICNIRP) twierdzą, że poziomy promieniowania związane z technologią 5G są poniżej ustalonych norm bezpieczeństwa i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia publicznego.

Jednakże niektórzy naukowcy oraz grupy społeczne podnoszą kwestię potrzeby dalszych badań nad długoterminowymi skutkami ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie 5G. Obawy te często koncentrują się na potencjalnych ryzykach dla zdrowia, w tym na wzrost ryzyka nowotworów, wpływie na funkcjonowanie mózgu oraz nasileniu objawów chorób przewlekłych.

Warto zauważyć, że choć obawy te są istotne, nie ma jednoznacznych dowodów na istnienie szkodliwych skutków zdrowotnych związanych wyłącznie z technologią 5G.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!