Cmentarz

i

Autor: Unsplash

Na cmentarze dalej można przychodzić z psami!

2021-12-08 15:26

Większość radnych jest przeciwna zakazowi wprowadzania zwierząt na cmentarze. Oznacza to, że na nekropolie na Miłostowie i Junikowie nadal można przychodzić z psem.

Na cmentarze dalej można przychodzić z psami! Przypomnijmy, urzędnicy chcieli wprowadzić zakaz wchodzenia tam ze zwierzętami. Docierały do nich bowiem głosy mieszkańców, którzy bali się zanieczyszczenia grobów przez zwierzęta. Radni nie poparli jednak tego pomysłu.

Skala problemu, o którym mówili urzędnicy, jest zbyt mała. Na cmentarzach bardzo mało osób pojawia się ze zwierzętami, głównie z psami. Wydaje mi się, że dla tych osób może to być bardzo istotne, aby z członkiem swojej rodziny odwiedzić zmarłego

mówi radny, Bartłomiej Ignaszewski. I dodaje, że na cmentarzach żyje bardzo dużo zwierząt, na przykład, wolnożyjące koty, lisy, dziki czy sarny. Z kolei radna Lidia Dudziak głosowała przeciwko możliwości wprowadzania psa na cmentarz.

Uważam, że jest wiele miejsc w Poznaniu, gdzie możemy z pieskiem się udać. Już w tej chwili możemy do niektórych parków iść z pieskiem, możemy do niektórych restauracji czy kawiarni pójść z pieskiem, ale naprawdę uważam, że cmentarz to jest miejsce, gdzie nie powinniśmy chodzić ze zwierzętami.

Zakaz wprowadzania psów obowiązuje już na wielu nekropoliach parafialnych czy Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan. Nie ma go jednak na tych komunalnych, czyli Junikowie i Miłostowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Chcę jeszcze uratować moje małżeństwo. Bóg chce, żebyśmy ratowali nasze relacje. Muszę być blisko dzieci, jestem pastorem mojego domu. Kim jestem?