Minister Czarnek w Poznaniu

i

Autor: Przemysław Czarnek / Facebook Minister Czarnek w PAN w Poznaniu

Komentarz

Minister Przemysław Czarnek w Poznaniu. Skomentował wyrok sądu o zakłócaniu mszy

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek w środę, 15 marca przyjechał do Poznania do Instytutu Genetyki Polskiej Akademii Nauk. Odpowiadał tam także na pytania dziennikarzy. Między innymi w temacie wyroku w 13 marca w sprawie trzydziestu dwóch osób, które miały zakłócać mszę świętą w poznańskiej katedrze, wyrażając swoje zdanie o zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. Odpowiedź ministra znajdziecie w poniższym artykule.

Minister Czarnek w Poznaniu

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek w środę, 15 marca przebywał w Instytucie Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Odpowiadał tam na pytania dziennikarzy na różne, bieżące, lokalne, oraz ogólnopolskie tematy. Wśród nich pojawiły się tematy związane z papieżem, oraz ostatnim wyrokiem poznańskiego sądu.

32 osoby uniewinnione w sprawie zakłócania mszy

Sprawa zaczęła się 25 października 2020 roku, czyli zaledwie kilka dni po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Wyrok ten de facto usunął przesłankę dotyczącą chorób dziecka z listy możliwości dokonania aborcji. Od początku w całym kraju odbywały się czarne protesty. Jeden z nich odbył się w poznańskiej katedrze. Grupa osób przerwała mszę trzymając na przedzie kościoła transparenty. Zostały one spisane przez policję i przeciwko nim skierowano akt oskarżenia. W poniedziałek, 13 marca 2023 roku zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd Rejonowy w Poznaniu uniewinnił wszystkie 32 osoby oskarżone o zakłócanie aktu religijnego. Sąd uzasadnił, że protest miał miejsce podczas kazania, co jest momentem dialogu z wiernymi. Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarz ministra Czarnka w sprawie wyroku Sądu Rejonowego w Poznaniu

- To jest absolutny skandal. Kościół jest miejscem modlitwy. Przeszkadzanie w modlitwie poza wszystkim jest wyjątkowym chamstwem. Jeśli sąd toleruje, a nawet propaguje to w tego typu wyrokach, to jest to jeden wielki skandal - powiedział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek w sprawie 32 osób uniewinnionych w sprawie utrudniania przeprowadzania aktu religijnego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE