Mieszkania, ale także kwiaciarnie i kościoły padały łupem przestępców!

2022-08-09 20:22
włamanie złodziej
Autor: SHUTTERSTOCK włamanie złodziej

Seria włamań i kradzieży w Poznaniu. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o włamania do mieszkań na osiedlu Orła Białego i na Starym Żegrzu.

Podejrzani trafili na trzymiesięczny areszt. Mimo to funkcjonariusze apelują, by kontrolować otoczenie swojego miejsca zamieszkania i zwracać uwagę na dziwne zachowania, bo złodzieje zanim zdecydują się na działanie, dokładnie obserwują swój cel i ich mieszkańców.

Sprawdzają ich zwyczaje, godziny, o których wychodzą czy też wracają do tego lokalu, bądź też wykorzystują inne metody, na przykład pozostawiają różne przedmioty na wycieraczce. Ich pozostawienie lub ich brak będzie oznaczało, czy ktoś jest w tym lokalu.

Mówi Marta Mróz z poznańskiej policji. Łupem innego złodzieja padały za to kwiaciarnie i skarbony kościelne.

Policjanci z Poznania zatrzymali seryjnego włamywacza. Mężczyzna dokonywał przestępstw, włamywał się do skarbon kościelnych w rejonie Starego Miasta oraz kwiaciarni na terenie Nowego Miasta. Sprawca usłyszał 10 zarzutów za przestępstwa, które popełnił i decyzją prokuratora otrzymał dozór policyjny.

Dodajmy, z niedzieli na poniedziałek dwaj zamaskowani mężczyźni włamali się również do przedszkola na Starym Żegrzu. Straty wstępnie oszacowano na kilka tysięcy złotych.​ Jeśli ktoś widział coś podejrzanego, proszony jest o kontakt z policją.

"Szósty zmysł" - jak dobrze pamiętasz film z Brucem Willisem? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się były pacjent Malcolma, którego poznajemy w scenie otwierającej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE