Miasto nie zakryje otworu w nowoczesnym dachu na rynku Łazarskim

2021-12-04 13:44
rynek Łazarski
Autor: Michalina Maciaszek

Miasto nie zakryje otworu w nowoczesnym dachu na rynku Łazarskim. Jego konstrukcja jest przemyślana i pełni określone funkcje. Jakie? Szczegóły poniżej.

Dach na rynku Łazarskim jest konstrukcją przemyślaną i nie będziemy go zakrywać - tłumaczą miejscy urzędnicy. Po pierwsze otwór w nowoczesnym dachu jest niezbędny, aby cała jego konstrukcja trzymała się. Jest to również otwór wentylacyjny.

W miesiącach letnich, już od wiosny, kiedy będzie świecić słońce w tym miejscu i się będzie nagrzewać ta przestrzeń, ten otwór daje możliwość wentylacji, czyli tam nie będzie się robić szklarnia

mówi Weronika Sińska-Mikuła z Urzędu Miasta. I dodaje, że wspólnie z projektantem przeanalizowane zostanie ustawienie straganów. Tak, aby zimą, kupcy byli oddaleni od krawędzi targowiska i nie padał na nich deszcz i śnieg, na co się skarżą:

My mamy tu nocki spędzać i w astronomów bawić? Podziwiać gwiazdki? Tam na ciuchy cały deszcz, śnieg, wszystko leci.

Urzędnicy podkreślają, że na rynku Łazarskim mamy targowisko, a nie halę targową. To handel na otwartym powietrzu, a nie w ocieplanej hali.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Odchodzę z programu MasterChef Junior! To była cudowna przygoda, ale teraz muszę się skupić na mojej nowej restauracji. Kim jestem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE