las

i

Autor: Unsplash

Mężczyzna zgubił się w lesie pod Czerniejewem i był ranny. Pomogli mu strażnicy leśni

Jak informuje Nadleśnictwo Czerniejewo, w środę, 1 marca około godziny 13:00 strażnicy leśni otrzymali informację, że znaleziono rannego mężczyznę w lesie należącym do Leśnictwa Promno. Pomocy poszkodowanemu udzielił Komendant Posterunku Straży Leśnej, gdyż miał uprawnienia ratownika medycznego, a teren, w którym znajdował się mężczyzna nie nadawał się do jazdy dla karetki Pogotowia Ratunkowego.

Ranny mężczyzna w lesie w Promnie

Jak informują strażnicy leśni z Czerniejewa pod Gnieznem, w piątek, 1 marca około godziny 13:00 dostali zgłoszenie o tym, że ranny mężczyzna znajduje się w lesie Leśnictwa Promno. Informację przekazało Krajowe Centrum Monitorowania Ratownictwa Medycznego, z prośbą o dokładne zlokalizowanie mężczyzny w lesie.

Ranny mężczyzna w lesie pod Czerniejewem

Jak się okazało, mężczyzna miał ranne dolne kończyny w wyniku upadku. Po skoordynowaniu działań Straży Leśnej, Pogotowia Ratunkowego i Ochotniczej Straży Pożarnej, okazało się, że jedynie pojazd leśników nadaje się do dotarcia na miejsce, w którym znajdował się poszkodowany.

Leśnik-ratownik medyczny z Czerniejewa pomógł podszkodowanemu

Jak się okazało, Komendant Posterunku Straży Leśnej posiada uprawnienia ratownika medycznego, więc tym łatwiej było mu pomóc poszkodowanemu mężczyźnie na miejscu. Jak się okazało, ranny doznał urazu dwóch stawów kolanowych. Mężczyzna po przewiezieniu go w miejsce, w którym znajdowała się karetka pogotowia, trafił do poznańskiego szpitala.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE