Mężczyzna włamywał się do domków. Nie kradł – po prostu mieszkał w nich kilka dni

2020-12-12 11:41
Miłość od pierwszego włamania
Autor: KRP

Policjanci z komisariatu w Skokach (powiat wągrowiecki) zatrzymali 52-letniego mężczyznę, któremu zarzuca się 25 włamań do domków letniskowych na terenie gminy. Sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna łącznie usłyszał 25 zarzutów kradzieży z włamaniem. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że dokonywane włamania nie miały na celu szybkiego wzbogacenia się sprawcy, a były jego swoistym sposobem na życie. Z domków nie ginęły bowiem sprzęty RTV czy AGD. Mężczyzna włamywał się do domków, pomieszkiwał w nich, korzystał z pozostawionego tam jedzenia, wypijał również znajdujący się tam alkohol.

W rozmowie z policjantami, tłumaczył, że okazją dla niego były uchylone okna, dzięki czemu łatwiej radził sobie z zabezpieczeniami. Mężczyzna, mimo że nie kradł wartościowych rzeczy, to robił zniszczenia w okradanych domkach, co było dużą uciążliwością dla właścicieli.

Zatrzymany na stałe mieszka w jednej z miejscowości na terenie gminy Skoki, ma również źródło dochodu. Do kradzieży nie zmuszała go w żaden sposób jego sytuacja życiowa. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wągrowcu, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione czyny grozi mu kara od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dożywocie dla Bestii

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE