Mały Leoś potrzebuje pomocy. Rodzice walczą o zdrowie syna, a Ty możesz im pomóc

i

Autor: pixabay.com/ siepomaga.pl Mały Leoś potrzebuje pomocy. Rodzice walczą o zdrowie syna, a Ty możesz im pomóc

Pomoc

Mały Leoś potrzebuje pomocy. Rodzice walczą o zdrowie syna, a Ty możesz im pomóc

2024-02-23 8:42

Leon Procajło jest pogodnym i wesołym chłopcem z Poznania. Niestety od pierwszych miesięcy życia ma duże problemy zdrowotne. Stwierdzono u niego stwardnienie guzowate, a leczenie i rehabilitacja wymagają wielkich nakładów finansowych. Każdy może jednak pomóc chłopcu, aby jego dzieciństwo było nieco lżejsze.

Leon Procajło jest 2-letnim chłopcem mieszkającym w Poznaniu ze swoimi kochającymi rodzicami. Niestety Leoś niemal od pierwszych miesięcy życia ma duże problemy zdrowotne.

- Pierwsze objawy choroby u synka pojawiły się w wieku zaledwie paru miesięcy. Leoś nie siadał, nie rozwijał się prawidłowo. Gdy skończył 9 miesięcy, rozpoczęliśmy rehabilitację, aby wesprzeć jego rozwój. Zaczął siadać w wieku zaledwie 15 miesięcy - informują rodzice.

Rodzice chłopca bardzo długo próbowali zdiagnozować przyczyny jego opóźnionego rozwoju. Udało się to zrobić dopiero, gdy Leoś miał 2 lata. Wtedy właśnie stwierdzono u niego stwardnienie guzowate. - Byliśmy przerażeni, jednak wiedzieliśmy, że wszelkie siły musimy wykorzystać w walce o zdrowie synka - mówią rodzice.

Leoś mając 2,5 roku nie chodził, nie składał zdań i nie jadł samodzielnie. - Od momentu diagnozy naszą codzienność wypełnia rehabilitacja oraz wizyty u specjalistów. Niestety, wiążą się one z bardzo wysokimi kosztami - przyznają rodzice, którzy szukają wszelkich sposobów, aby pomóc dziecku.

W internecie została zbiórka na leczenie chłopca. Tak naprawdę każda wpłata ma ogromne znaczenie. Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

Na leczenie Leona można przekazać także 1,5% podatku. O tym, jak to zrobić przeczytacie W TYM MIEJSCU.

Tak grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024 w Lublinie