Maltanka

i

Autor: Michalina Maciaszek

Rozrywka

Maltanka: kiedy będzie kursować w kwietniu?

2024-04-03 12:08

Dobra wiadomość dla miłośników kolejki Maltanka! Na przejażdżkę ciuchcią będzie można wybrać się w najbliższą niedzielę (7 kwietnia br.), a później – aż do końca miesiąca – w pozostałe soboty i niedziele.

Kolejka Maltanka: kiedy kursy w kwietniu?

Kolejka będzie zatem czynna w dniach 7 kwietnia, 13 i 14 kwietnia, 20 i 21 kwietnia oraz 27 i 28 kwietnia br.

W kwietniu kursy będą się odbywać co godzinę od 10.00 do 18.00: kolejka będzie wyruszać ze stacji Maltanka o pełnych godzinach, a 30 minut później ze stacji Zwierzyniec (ostatni kurs ze Zwierzyńca przewidziano o godzinie 18.30).

Kolejka Maltanka - historia

Kolejka Parkowa Maltanka od ponad 50 lat przyciąga tłumy poznaniaków i poznanianek oraz osób odwiedzających Poznań – dzięki niej w atrakcyjny sposób można dotrzeć z okolic ronda Śródka do Nowego Zoo . To jedna z ostatnich w Polsce kolei wąskotorowych o szerokości toru 600 mm. Uwagę miłośników wąskotorówek zwraca też historyczny tabor. To właśnie na Maltance można wybrać się na przejażdżkę tak wyjątkowymi wagonami, jak „ryjek” czyli wóz motorowy nr 1 z 1932 roku, będący najstarszym zachowanym w Polsce i nadal sprawnym wagonem spalinowym, czy „kowbojka” jak nazywany jest wagon wyprodukowany prawdopodobnie z 1912 roku (niegdyś służył jako znormalizowany wagon bagażowy – brankard, ale w toku eksploatacji został przerobiony na klasyczny wagon pasażerski). Kolejka Parkowa Maltanka posiada również najstarszy w Polsce sprawny parowóz w Polsce – Borsig Bn2t z 1925 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Szukasz pomysłu na wolne dni? Oto najlepsze atrakcje w Wielkopolsce!