Magda Linette

Autor: Materiały prasowe/ITF Tennis

Magda Linette odpadła z turnieju w Brisbane. Pokonała ją Rosjanka

Rozstawiona z numerem 9. w turnieju WTA w Brisbane w Australii Magda Linette przegrała w 1/8 finału z Rosjanką Darią Kasatkiną. Rosjanka była rozstawiona z numerem 5. Polka przegrała w dwóch setach. Spotkanie trwało niespełna półtorej godziny. Polka jednak pozostaje w Brisbane, gdyż nadal gra w deblu w parze z Amerykanką.

Linette odpadła z turnieju w Australii

Magda Linette w czwartek, 4 stycznia odpadła w 1/8 finału z turnieju WTA w australijskim Brisbane, będącym ostatnim sprawdzianem przed wielkoszlemowym Australian Open. Polka była rozstawiona w tym turnieju z numerem 9. W rankingu zajmuje 22. miejsce.

Przegrana Polki z Rosjanką

Magda Linette przegrała z Rosjanką Darią Kasatkiną, która jest rozstawiona jako 5. w turnieju. Wynik meczu to 4:6, 2:6. Spotkanie trwało zaledwie 88 minut. Zawodniczki zagrały po raz szósty i była to czwarta wygrana Rosjanki. Następną rywalką Kasatkiny będzie Białorusinka Aryna Sabalenka, lub Chinka Lin Zhu.

To nie koniec zmagań Linette w Australii

Mimo przegranej Linette w meczu singlowym, nadal poznanianka walczy w deblu. W parze z Amerykanką Bernardą Perdą w czwartek, 4 stycznia zmierzą się z Ukrainką Ludmyłą Kiczenok i Łotyszką Jeleną Ostapenko. Ponadto już od 14 stycznia rozpoczyna się wielkoszlemowy turniej Australian Open, w którym to Linette w 2023 roku zaliczyła swój najlepszy wynik w Wielkim Szlemie.

Linette nadal jest zawodniczką AZS Poznań.