Wojewoda Wielkopolski, Łukasz Mikołajczyk

i

Autor: WUW Wojewoda Wielkopolski, Łukasz Mikołajczyk

Stało się! Łukasz Mikołajczyk odwołany z funkcji Wojewody Wielkopolskiego

2020-12-16 13:22

Na wniosek Mariusza Kamińskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, premier Mateusz Morawiecki odwołał Łukasza Mikołajczyka z funkcji Wojewody Wielkopolskiego.

O ewentualnym odwołaniu Łukasza Mikołajczyka mówiło się już od jakiegoś czasu. Wokół Wojewody Wielkopolskiego zrobiło się głośno w związku z zamkiem w Stobnicy. - Powodem złożenia wniosku o odwołanie była utrata zaufania do wojewody w związku z podjęciem przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy – czytamy w komunikacie wydanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

O odwołaniu Łukasza Mikołajczyka było głośno już od kilku dni. Kilka dni temu Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk uznał ważność zgody na budowę tzw. zamku w Stobnicy, choć przeprowadzone postępowanie wykazało, że decyzja starosty obornickiego została wydana z naruszeniem prawa.Tym samym, sprawdziły się scenariusze, o których mowa była już kilka dni temu.

Były już, Wojewoda Wielkopolski, Łukasz Mikołajczak wydał oświadczenie w tej sprawie.

Ponad rok temu Premier Mateusz Morawiecki powierzył mi obowiązki Wojewody Wielkopolskiego. Dziś moja służba dobiega końca. Był to czas pełen wyzwań. Nieprzewidywalny, wyjątkowy, trudny. Czas walki z pandemią Covid-19 oraz wielu inicjatyw i projektów na rzecz Wielkopolski. To także czas budowania dialogu, pokonywania różnic i wypracowywania kompromisów. Co dzień starałem się czynić wszystko, by wzajemny szacunek, dobro publiczne i bezpieczeństwo były podstawą współpracy z każdym, z kim przez ostatni rok było dane mi się spotkać. Dziś kończę służbę Wielkopolsce z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku - czytamy w oświadczeniu Łukasza Mikołajczyka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE