Lech - Warta. Dominacja Kolejorza, walczący Zieloni. Świąteczne derby Poznania dla klubu z Bułgarskiej

Derby Poznania to obecnie jedyne takie miejskie derby w polskiej Ekstraklasie. W dodatku obydwie drużyny ze stolicy Wielkopolski znajdują się w czołówce tabeli. Jednak odkąd Warta powróciła do Ekstraklasy, żadnego meczu z Lechem nie wygrała. Tak i dzisiaj widać znaczącą dominację Kolejorza nad Zielonymi. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Lecha Poznań. Obydwie bramki strzelił dla Kolejorza Michał Skóraś.

Świąteczne derby Poznania

Derby Poznania to obecnie jedyne takie wydarzenie w Ekstraklasie, gdyż Poznań jest jedynym miastem z dwoma drużynami w najwyższej lidze piłkarskich rozgrywek. To także ewenement na skalę Polski, w kontekście podejścia kibiców obydwu drużyn do siebie, gdyż mecze Lecha z Wartą to są zawsze mecze przyjaźni.

Pierwsza połowa - dominacja Lecha

Tak, jak i w poprzednich spotkaniach poznańskich drużyn, tak i teraz, Lech zdecydowanie dominuje nad Wartą, jeśli chodzi o statystyki. Tę dominację w 34. minucie zwieńczył gol Michała Skórasia. Pod koniec drugiej połowy było blisko drugiej bramki, którą strzelił Ba Loua, jednak okazało się, że zawodnik był na spalonym. Kolejorz przez prawie 3/4 pierwszej połowy miał piłkę w posiadaniu, oraz na bramkę strzelał 12 razy, w tym 6 celnie. W tym samym czasie piłkarze Warty strzelali na bramkę Lecha tylko czterokrotnie, choć z lepszą celnością, bo aż trzy razy (75 procent).

Lech - Warta: 2. połowa. Przebudzenie Zielonych, drugi gol Lecha

W drugiej połowie derbów Poznania, Warta przebudziła się, a Lech Poznań po raz kolejny stracił szansę na zdobycie bramki, tym razem przez niewykorzystany rzut karny przez Ishaka w 63. minucie, który próbował dobić piłkę, jednak nie było to zgodnie z przepisami. Względem 1. połowy posiadanie piłki przez Wartę Poznań wzrosło z 25 do 39 procent. Jednak zdało to się na nic, gdyż w 88. minucie, tuż pod koniec meczu Michał Skóraś strzelił drugą swoją bramkę w spotkaniu. Po faulu na piłkarzu Warty i podyktowaniu jedenastki w 4. minucie doliczonego czasu gry w drugiej połowie, gracz Zielonych Adam Zrelak także nie trafił z rzutu karnego.

Kiedy kolejne mecze Lecha i Warty?

Lech Poznań swój kolejny mecz rozegra już w czwartek, 13 kwietnia w Poznaniu z Fiorentiną w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligii Konferencji Europy. Następny mecz w PKO BP Ekstraklasie to będzie polskie El Clasico, czyli spotkanie Lech Poznań - Legia Warszawa na stadionie na Łazienkowskiej w niedzielę, 16 kwietnia. Warta swój kolejny mecz rozegra w piątek, 14 kwietnia ze Śląskiem Wrocław na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.