Lech Poznań - Djurgardens. Relacja z meczu 1/8 finału Ligi Konferencji Europy

Autor: PAP/Jakub Kaczmarczyk Lech Poznań - Djugardens w 1/8 finału Ligi Konferencji Europy

Piłkarskie święto

Wielkie zwycięstwo Lecha Poznań! Kolejorz zrobił wielki krok ku ćwierćfinałowi LKE

2023-03-09 22:52

Lech Poznań zrobił pierwszy - duży - krok ku ćwierćfinałowi Ligi Konferencji Europy. Kolejorz pokonał w czwartkowy wieczór Djurgardens IF (2:0). Na trybunach zasiadło ponad 40 tysięcy kibiców, którzy mimo delikatnego mrozu byli rozgrzani dzięki piłkarzom. Relacja z meczu Lech - Djurgardens na eska.pl.

Lech Poznań - Djurgardens - relacja z meczu

Na ten mecz czekała cała piłkarska Polska. Lech Poznań po pokonaniu Bodo/Glimt w 1/16 Ligi Konferencji Europy w czwartek zmierzył się ze szwedzkim Djurgardens. - To mocny zespół, zgrana ekipa, prawdziwy kolektyw. Ale my też tworzymy mocną drużynę. Przed meczem z Bodo/Glimt mówiłem o szansach 50 na 50, teraz jest podobnie - przyznał John van den Brom na przedmeczowej konferencji prasowej.

Już kilka godzin przed meczem można było wyczuć atmosferę piłkarskiego święta. W Poznaniu rozmawiało się tylko o starciu Kolejorza, a w wielu zakątkach miasta można było spotkać nie tylko kibiców poznańskiego zespołu, a także przyjezdnych ze Szwecji. Do stolicy Wielkopolski przyjechało około 4-5 tysięcy fanów, z czego tylko połowa miała bilety na mecz. Reszta oglądała go m.in. na terenie MTP czy też w barach i pubach.

Pierwsze minuty meczu pokazały, że obie ekipy darzą się dużym respektem. Od początku trwało badanie możliwości rywali. Zdecydowanie dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale nie przekładało się to na groźne akcje pod bramką Djurgardens. Aż w końcu przyszła 40. minuta. Piłkarze Kolejorza wywalczyli rzut wolny około 30 metrów od bramki rywali. Dośrodkowywał Joel Pereira, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Antonio Milić, który strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Strzelona bramka zdecydowanie jeszcze bardziej napędziła Kolejorza. Jeszcze przed przerwą okazje mieli Mikael Ishak i Radosław Murawski.

Po zmianie stron na boisku działo się zdecydowanie mniej niż przed przerwą. Kolejorz dobrze bronił i czekał na swoje szanse. Taka nadarzyła się w 82. minucie. Filip Marchiwiński nie dał szans bramkarzowi Djurgardens i podwyższył prowadzenie na 2:0.

Kolejorz zrobił spory krok ku ćwierćfinałowi LKE. Dwubramkowa zaliczka sprawia, że za tydzień Lech będzie faworytem do awansu. Ten byłby gigantycznym sukcesem polskiej piłki.

Kiedy mecz Djurgardens - Lech Poznań?

Rewanżowe starcie 1/8 finału Ligi Konferencji Europy pomiędzy Djurgardens, a Lechem Poznań zaplanowano na 16 marca. Początek meczu o godz. 18:45.