Ksiądz Woźnicki skazany prawomocnym wyrokiem

i

Autor: YouTube/W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka

KOŚCIÓŁ

Ksiądz z Poznania skazany prawomocnym wyrokiem. Specjalnie się tym nie przejął, atakuje sędziego

2023-06-06 14:58

Znów głośno o księdzu Michale Woźnickim. Kilka lat temu został wydalony z Towarzystwa Salezjanów. Został także eksmitowany ze swojej celi. O jego przyszłości zdecyduje papież Franciszek. Teraz ks. Woźnicki został prawomocnie skazany za antysemickie kazanie. Z tego wyroku się...cieszy.

Ksiądz Michał Woźnicki. Pierwszy taki przypadek księdza w Polsce

O księdzu Michale Woźnickim co jakiś czas robi się głośno. Teraz poznańska redakcja Gazety Wyborczej poinformowała, że ks. Woźnicki jest pierwszym księdzem w Polsce skazanym prawomocnie za antysemickie kazanie. Sąd Okręgowy w Poznaniu w piątek utrzymał w mocy wyrok pierwszej instancji.

Ks. Michał Woźnicki. Antysemickie kazanie

Duchowny napytał sobie biedy w październiku 2021 roku. Podczas jednej z mszy, które odprawiał i transmitował na YouTube, w kazaniu Żydów porównał do kleszczy i pijawek. - Musimy zdawać sobie sprawę, że Żydzi w świecie przyjęli rolę pijawki, kleszcza, ciała, które żyje na organizmie żywiciela, puchnie, doprowadzając organizm żywiciela do śmierci, przenosząc się na następnego - przekonywał. W jego opinii to Żydzi odpowiadają za deprawację młodzieży.

Sąd pierwszej instancji w lutym tego roku wydał wyrok - ksiądz Woźnicki popełnił przestępstwo polegające na nawoływaniu do nienawiści i znieważenia na tle różnic narodowościowych. Ksiądz od tej decyzji się odwołał. W kolejnym kazaniu oznajmił, że na sędziego Łukasza Kalawskiego, który wydał wyrok pierwszej instancji, "czeka sznur".

Ks. Michał Woźnicki prawomocnie skazany. Duchowny się tym nie przejął

Jak się okazało w piątek, odwołanie księdza było nieskuteczne. Wyrok w drugiej instancji wydał w piątek sędzia Jarosław Komorowski. I tym razem ksiądz Woźnicki skomentował sprawę podczas wieczornej mszy transmitowanej w internecie. Stwierdził, że ten wyrok "urąga sprawiedliwości i zdrowemu rozsądkowi". - Sędzia nie broni żadnego interesu Rzeczypospolitej Polskiej, tylko interesy innego państwa. Orzeł, który nad nim wisiał, powinien być zastąpiony jakimś innym znakiem, a sam jest typem spod ciemnej gwiazdy, a nie żadnym sędzią Rzeczypospolitej Polskiej – podsumował.

Ksiądz Michał Woźnicki kazania z października 2021 roku nie żałuje. Wręcz przeciwnie, w piątek przyznał, że wciąż dziękuje za nie Bogu. Prawomocny wyrok go nawet...ucieszył. - Pan Jezus powiedział: "mnie prześladowali i was prześladować będą". No więc trudno o większą radość dla kapłana - powiedział.

Ksiądz Michał Woźnicki. Wyrok

Jak informują dziennikarze poznańskiej Gazety Wyborczej, ksiądz Woźnicki został skazany na prace społeczne. Przez pół roku musi pracować po 30 godzin miesięcznie. O tym czym i gdzie zajmie się ksiądz, zadecyduje kurator sądowy. Duchowny karze chce się poddać, ale już zapowiedział, że do sutanny doczepi kartkę z napisem informującym, że jest pierwszym księdzem w Polsce skazanym za to, co głosi w kazaniu.

Ma być droga, a są groby. Ksiądz nie dopilnował, grabarz nie wiedział. Pochowali zmarłych na przyszłej jezdni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE