Robot da Vinci w kolejnym poznańskim szpitalu

i

Autor: Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu / Facebook Robot da Vinci trafił do Szpitala Św. Rodziny w Poznaniu

Medycyna

Kolejny robot Da Vinci w Poznaniu. To już kolejny szpital z takim sprzętem

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi do Szpitala Świętej Rodziny w Poznaniu trafił pionierski robot Da Vinci. Zakup został sfinansowany w całości przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Robot działa już na bloku operacyjnym. Pierwsze operacje będą mogły ruszyć już w maju. Urządzenie służy do precyzyjnych operacji nowotworu prostaty. Lekarze przechodzą szkolenie za granicą. W przyszłości być może będą przeprowadzane także operacje ginekologiczne.

Kolejny tego typu sprzęt w Poznaniu

Zaledwie dwa tygodnie temu taki sam robot trafił do Szpitala im. Strusia w Poznaniu. - Tak naprawdę to była bardzo szybka ścieżka. My wiedzieliśmy, że chcemy robota, nasi lekarze zabiegali o to, dyrekcja Szpitala Św. Rodziny i w ogóle dyrekcja całego Zespołu podjęli decyzję, że musimy go mieć, ponieważ nasza urologia jest naprawdę przodującą urologią, przodującym oddziałem w Wielkopolsce, wykonujemy najwięcej operacji. - powiedziała w rozmowie z dziennikarzem Radia Eska Poznań Bartoszem Łojewskim, Urszula Łaszyńska, rzecznik prasowy Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

Robot da Vinci w Szpitalu Świętej Rodziny w Poznaniu

- Udało nam się szybko podpisać umowę, na początku tego roku, zdaje się, że to był marzec i robot jest już z nami. (...) Robot (...) zmieścił się, nie było żadnych problemów takich technicznych po drodze. Wjechał w bezpieczny sposób na blok operacyjny. On się składa z trzech takich dużych elementów. - o robocie da Vinci opowiada Urszula Łaszyńska.

Robot został sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu

- Tutaj ogromne podziękowania w kierunku Urzędu Marszałkowskiego, który nam w całości ten zakup sfinansował. - przekazała Bartoszowi Łojewskiemu rzeczniczka SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. - Zaczynamy od operacji urologicznych, potem zamierzamy też je rozszerzyć na operacje ginekologiczne, ale to jest w przyszłości. Na razie jesteśmy tutaj ostrożni, zaczynamy od urologii. I mam nadzieję, że już w maju, taką nadzieję ma też dyrekcja, że już w maju rozpoczniemy operacje z pomocą tego urządzenia - - dodała rzeczniczka.

Pionierska operacja wykonana przez robota da Vinci