konferencja o pszczołach - Poznań

i

Autor: Krzysztof Grabowski/Facebook

Przyroda

Kolejne dwa miliony złotych dla wielkopolskich pszczół!

2023-06-01 13:49

Kolejne dwa miliony złotych dla wielkopolskich pszczelarzy! Dzięki pieniądzom zakupiona zostanie węza pszczela, która jest niezbędna do produkcji miodu. Więcej szczegółów poniżej.

Kolejne dwa miliony złotych dla wielkopolskich pszczół! Dzięki pieniądzom zakupiona zostanie węza pszczela, niezbędna do produkcji miodu. Pszczelarze z województwa już po raz 6 dostają wsparcie od samorządu.

- Kiedyś ktoś powiedział, że jak umrze ostatnia pszczoła, to skończy się świat, więc myślę, że to jest bardzo mądre powiedzenie. Wspieramy pszczelarzy po to, żeby oni też w trudnych czasach, również finansowych, mogli prowadzić swoje pasieki, powiększać rodziny pszczele

mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Już ponad 4700 wielkopolskich pasiek otrzymało pieniądze na węzę i pokarm.

- Oprócz tego przeznaczamy również środki na zakup sadzonek drzew miododajnych i każdego roku jest to ponad milion złotych takiego wsparcia. Już w Wielkopolsce posadziliśmy kilkadziesiąt tysięcy drzew miododajnych, a więc jest to takie myślenie perspektywiczne, przyszłościowe o środowisku.

Pszczoły nie tylko produkują miód. Zapylają one wiele roślin, które dzięki tym zwierzętom mogą się rozmnażać.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE