Most Jordana

i

Autor: ZDM Poznań

MIASTO

Kłódki zakochanych przeciążą Most Jordana w Poznaniu? [ZDJĘCIA]

2024-02-21 19:39

Andrzej Rataj tłumaczy, że most Jordana to doskonałe miejsce na upamiętnienie swojej miłości, radny zastanawia się jednak, czy uczucia nie okażą się zbyt przytłaczające dla samej kładki. Urzędnicy uspokoją, że do momentu przeciążenia mostu jeszcze sporo wody upłynie w Cybinie.

Most Zakochanych w Poznaniu. Kłódki zakochanych na Moście Jordana

Zakochani od lat, na znak swojej miłości, zawieszają kłódki na Moście Jordana na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Czasem czynią to pary, na początku związku, czasem narzeczeni, jeszcze inni przychodzą tam w dzień ślubu lub w kolejną rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

Wśród kłódek znajdziemy takie z lat 80. XX wieku, ale i takie sprzed kilku dni. Kilkanaście par "potwierdziło" uczucie między nimi w ostatnie walentynki.

Kłódki zakochanych przeciążą Most Jordana w Poznaniu? Zaniepokojony radny pisze interpelację

Kłódki zakochanych na Moście Jordana na cenzurowanym. Miejski radny Andrzej Rataj zapytał władze miasta czy w przyszłości tysiące dowodów miłości nie spowodują przeciążenia mostu.

- Uważam, że im więcej jest przejawów uczuć pozytywnych, pozytywnych zachowań dobrych i życzliwych dla drugiego człowieka to, tym lepiej jest dla nas wszystkich. Jedyny element, o który się martwiłem, to czy aby ten obiekt nie będzie przeciążony - mówi nam Andrzej Rataj.

Urzędnicy odpowiadają, że przeciążenie mostu kłódkami jest praktycznie niemożliwe. - Trzeba pamiętać, że takie wytrzymałości dla mostów obliczane są z nadwyżką, oczywiście nie zakłada się obciążenia takimi kłódkami, ale w przypadku Mostu Jordana nie mamy tutaj problemu, nie widzimy zagrożenia, żeby należało kłódki demontować - mówi Agata Kaniewska z ZDM.

Radny sugeruje także, że w momencie kiedy kłódek faktycznie będzie już za dużo, można z nich odlać figurę - ta ma przypominać o wszystkich, którzy upamiętnili swoje uczucie.

Wyjątkowe kłódki zakochanych na Moście Jordana w Poznaniu! Zobaczcie zdjęcia!