Pierwsza runda Liqui Moly Classicauto Cup największego i najstarszego cyklu dla aut klasycznych i youngtimerów w Polsce odbędzie się 30 kwietnia na Torze Poznań.

i

Autor: Organizatorzy

Klasyczne auta będą ścigać się po torze w Poznaniu! Nie możesz tego przegapić!

2022-04-21 10:53

Pierwsza runda Liqui Moly Classicauto Cup największego i najstarszego cyklu dla aut klasycznych i youngtimerów w Polsce odbędzie się 30 kwietnia na Torze Poznań. Będzie to pierwsza w historii wizyta pucharu na największym, homologowanym obiekcie do ścigania w Polsce na którym na codzień odbywają się zawody rangi Mistrzostw Polski.

Na torze zobaczymy cały przekrój samochodów, poczynając od klasycznych aut sportowych z lat 60 i 70-tych, rajdowe klasyki, wszelkiego rodzaju youngtimery do nowoczesnych pojazdów i typowo wyczynowych konstrukcji włącznie. Na liście zgłoszeń widnieją wyścigowe Fiaty 126p, Porsche 356, Fordy Cosworth, Mini czy różne modele Toyot. Na starcie znajdziemy również takie auta jak Ariel Atom, Lotus Exidge, Toyota Yaris GR, różne modele Porsche oraz całą rzeszę amerykańskich Mustangów.

Na kibiców czeka wiele atrakcji, poza tradycyjnymi wyścigami, będzie również wystawa samochodów, strefa wystawców i food truck.

Więcej informacji o całym wydarzeniu można znaleźć tutaj!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE