Interwencja w schronisku w Posadówku. Wycieczka szkolna spowodowała traumę u dzieci!

i

Autor: Wielkopolski Inspektorat Ochrony Zwierząt Interwencja w schronisku w Posadówku. Wycieczka szkolna spowodowała traumę u dzieci!

Kierownik schroniska w Posadówku usłyszał zarzut! W tym miejscu rozgrywał się dramat bezbronnych psów

2023-02-10 14:21

Zwierzęta przebywające w schronisku w Posadówku (pow. nowotomyski) w Wielkopolsce przeżyły prawdziwy horror. Kierownik właśnie usłyszał zarzut szczególnie okrutnego znęcania się nad 47 psami! Grozi mu kilka lat więzienia. O szczegółach piszemy w poniższym artykule.

Horror w Posadówku

O strasznych warunkach w schronisku dla zwierząt w Posadówku poinformowała Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo CANE. W poniedziałek (30 stycznia) na wycieczkę szkolną przyjechała tam zapowiedziana wycieczka szkolna, która na długo zostanie zapamiętana przez uczestników. - Dzieci obejrzały horror m.in. dwa konające w kojcach psa. Lekcja empatii przerodziła się w ogromną traumę, dzieci płakały, nauczyciele nie mogli pojąć na co patrzą - informowali.

1 lutego policjanci z Komisariatu Policji we Lwówku w obecności wolontariuszy fundacji na rzecz ochrony praw zwierząt oraz służb weterynaryjnych zweryfikowali warunki, w jakich przetrzymywane były zwierzęta przebywające w schronisku w Posadówku. Stwierdzili, że psy trzymane były w brudnych, od dawna nieczyszczonych kojcach, bez leczenia i pielęgnacji, bez minimalnej ilości pokarmu i wody.

Budy, w których przebywały zwierzęta pozbawione były ocieplenia i wyściółki. Psy miały świerzb i pchły, a także przerośnięte pazury utrudniające poruszanie.

Podczas oględzin schroniska znaleziono również martwe zwierzęta: dziewięć psów i kota. Policjanci zabezpieczyli dokumentację schroniska i sprzęt komputerowy.

Zatrzymano kierownika schroniska

W środę (8 lutego) zatrzymano kierownika schroniska w Posadówku. To 46–letni Hieronim W. Według śledczych jako kierownik placówki jest odpowiedziany za rażące niechlujstwo w opiece nad powierzonymi mu zwierzętami.

Po doprowadzeniu do prokuratury mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące szczególnie okrutnego znęcania się nad 47 psami. Hieronim W. nie przyznał się i nie złożył wyjaśnień.

Z uwagi na obawę matactwa, podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Wieliczki. Znęcał się nad psem. 64-latek został zatrzymany