Kiedy zaczyna się Adwent 2022 roku? Kiedy 1 niedziela adwentu 2022?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Kiedy rozpoczyna się adwent? Ile trwa? Jak obchodzimy adwent?

2022-11-24 13:22

Kiedy rozpoczyna się adwent i czym właściwie jest ten okres? W Kościołach chrześcijańskich okres trwający od I nieszporów czwartej z kolei poprzedzającej Święto Bożego Narodzenia niedzieli do zmierzchu 24 grudnia, W 2022 roku adwent rozpoczyna się w niedzielę 27 listopada. Czym jest ten niezwykły czas i jak się go obchodzi?

Adwent to okres okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. W Kościołach chrześcijańskich okres trwający od I nieszporów czwartej z kolei poprzedzającej Święto Bożego Narodzenia niedzieli do zmierzchu 24 grudnia.

Adwent 2022 - ile trwa, kiedy się rozpoczyna?

Kiedy zaczyna się adwent i Ile trwa? To pytanie które przed Świętami Bożego Narodzenia zadaje sobie wiele osób.  Kiedy pierwsza niedziela adwentowa? Adwent to okres, który obejmuje cztery niedziele przed Bożym Narodzeniem. W tym roku pierwsza niedziela adwentowa przypada 27 listopada. Pozostałe niedziele adwentowe będziemy obchodzić kolejno:

  • 4 grudnia
  • 11 grudnia
  • 18 grudnia

Na adwent składają się cztery niedziele adwentowe, w pierwszą z nich rozpoczyna się w Kościołach chrześcijańskich rok liturgiczny. Adwent to czas, w którym ewangelicy i katolicy mają uświadomić sobie, że oczekują na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. W okresie adwentu dominuje w liturgii kolor fioletowy. Kolorem tym w Kościołach ewangelickich nakrywa się ołtarz. Adwent kończy się przed I Nieszporami uroczystości Narodzenia Pańskiego w wieczór 24 grudnia, czyli w Wigilię.

Adwent -jak obchodzimy adwent?

Tradycją w Kościołach katolickich są odprawiane w tym okresie o świcie msze, zwane roratami. Są to msze ku czci Maryi Panny, na pamiątkę tego, że przyjęła nowinę od archanioła Gabriela, zwiastującego, iż zostanie Matką Syna Bożego. W tym roku adwent będzie trwał 27 dni.

Adwent 2022 - rekolekcje w Poznaniu

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej organizuje rekolekcję adwentowe 2022. Odbędą się one w dniach 2-4 grudnia w szkolnym schronisku młodzieżowym na ul.Głuszyna 127 w Poznaniu. Zgłoszenia odbywają się przez platformę KSM i trwają do 26 listopada.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!