Katarzynki 2023

i

Autor: Bartek Łojewski Katarzynki 2023

Wydarzenie

Katarzynki już w najbliższą niedzielę!

2023-11-20 16:17

Przed nami święto przewoźników, czyli Katarzynki. Wielkie świętowanie już w najbliższą niedzielę.Jakich atrakcji można się spodziewać? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Święto pasjonatów komunikacji miejskiej

Obchody rozpoczną się o 11-nastej uroczystą paradą z okazji 125-lecia Tramwajów Elektrycznych w Poznaniu. Oprócz tego nie zabraknie prezentacji taboru - tego historycznego i obecnego. Będzie można też spróbować swoich sił za sterami pojazdów:

- Będzie możliwość nauki jazdy autobusem, a także będzie wystawa taboru autobusowego. A przy zajezdni na Głogowskiej, gdzie będzie można zwiedzić muzeum, będzie można odbyć kurs nauki jazdy tramwajem oraz naszą Centralę Nadzoru Ruchu - mówi prezes zarządu MPK Poznań, Krzysztof Dostatni.

- Upamiętnienie takiej rocznicy jest dla nas bardzo ważne. Cieszymy się, że po raz kolejny wspólnie możemy zorganizować wydarzenia, poprzez które przybliżamy historię transportu publicznego i pokazujemy jak z biegiem czasu i rozwojem technologii zmieniały się pojazdy komunikacji miejskiej – mówi Łukasz Bandosz, prezes Stowarzyszenia Klub Miłośników Pojazdów Szynowych

Dojazd we wszystkie miejsca, w których będą odbywać się Katarzynki, zapewni bezpłatna linia autobusowa. Szczegółowy plan obchodów znajdziecie na stronie MPK.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE