koncert

i

Autor: Canva

Wydarzenie

Już niebawem startuje słynny festiwal Next Fest w Poznaniu! Czego możemy spodziewać się tej wiosny?

2024-04-17 14:15

Poznań staje się muzyczną stolicą Polski! Już w kwietniu będzie można wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie można usłyszeć debiutantów wśród gwiazd i gwiazdy wśród debiutantów. Festiwal jest tworzony przez kilkanaście klubów, sceny plenerowe, koncerty, panele dyskusyjne, wydarzenia towarzyszące oraz warsztaty.

Next Fest Music Showcase & Conference 2024 Poznań. Co to za festiwal?

Tutaj krzyżują się drogi publiczności i delegatów – artystów, artystek, managerów, dziennikarzy, przedstawicieli wytwórni czy instytucji kultury – tysięcy ludzi kochających muzykę. To oni są fundamentem NEXT FEST i tworzą to wydarzenie - zapowiadają organizatorzy. Co więcej, Next Fest Music Showcase & Conference daje szansę spotkania wielu osobowości z branży okołomuzycznej, a także posłuchania setek artystów w wyjątkowych projektach.

Next Fest Music Showcase & Conference 2024 Poznań. Kiedy?

Next Fest Music Showcase & Conference odbędzie się od 18 do 20 kwietnia. Festiwal zaplanowano między innymi w Centrum Kultury ZAMEK. - Wierzymy, że w ten jeden kwietniowy weekend w Poznaniu narodzi się wiele pomysłów i przyjaźni, a to wszystko między koncertami najciekawszych artystów i artystek w Polsce - dodają organizatorzy. 

NEXT FEST od samego początku stawia na muzyczne trendy, networking branży, równość kultury, różnorodność programu i zaangażowanie społeczne w promowaniu utalentowanych osób poprzez łączenie twórców, przedstawicieli biznesu muzycznego oraz publiczności. Powstał z potrzeby integracji i chęci współpracy, dlatego m.in. debiutujący artyści i artystki mają szansę dzielić sceny z najbardziej rozpoznawalnymi postaciami rodzimej fonografii. 

Next Fest 2024 Poznań. Kogo zobaczymy na scenie?

W czwartek 18 kwietnia o 19:00 na Placu Wolności na scenie wystąpi Ania Rusowicz. W jej unikatowym stylu osadzonym w inspiracjach latami 60. i 70. zakochała się polska publiczność i branża nagradzając ją aż czterema Fryderykami - przypominają organizatorzy.

Tego samego dnia o 20:45 na Placu Wolności usłyszymy Kaśkę Sochacką. Artystka słynie ze sentymentalnych piosnek o życiu i miłości. Jej słodko-gorzkie teksty stały się ogromnym hitem. Jest autorką znakomitej, pokrytej platyną płyty „Ciche Dni”.

Dzień później - w piątek 19 kwietnia w Sali Wielkiej CK Zamek wystąpi Klaudia Szafrańska. Jej droga do kariery była wyjątkowa: od występów na scenach najważniejszych klubów i festiwali, aż po statuetkę Fryderyka. Tym samym Klaudia Szafrańska zdecydowanie nie jest debiutantką, ale w ramach solowego projektu, otwiera nowy rozdział w swojej karierze. Warto ją usłyszeć!

Jednak to nie wszystko! Podczas intensywnych trzech dni wystąpi wielu innych artystów! Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej.

Bilety są jeszcze w sprzedaży. 

Zobaczcie jak w zeszłym roku bawili się studenci podczas Wielkiego Grillowania.

13. Krakowski Festiwal Komiksu. Fani powieści graficznych dopisali