Jeszcze w tym miesiącu tramwaje wrócą na trasę PST

2022-12-14 14:05
Tramwaj nr 16 na linii PST
Autor: MPK Poznań/Facebook Tramwaj nr 16 na linii PST

Miesiąc wcześniej niż planowano tramwaje wyjadą na wyremontowany odcinek od Mostu Teatralnego do przystanku Słowiańska.

Pestką do Słowiańskiej pojedziemy jeszcze w tym roku. W ubiegłym tygodniu miasto zapowiadało, że otwarcie wyremontowanego odcinka nastąpi pod koniec stycznia. Tymczasem mieszkańcy Winograd i Piątkowa dostaną niespodziewany świąteczny prezent.

Dzięki determinacji, dzięki wielkiemu zaangażowaniu udało się ten termin przyspieszyć. Poznaniacy z tego odcinka od Słowiańskiej do Roosevelta będą mogli korzystać już od 24 grudnia.- Mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Do Słowiańskiej będzie kursowała linia numer 3, która pojedzie z Naramowic i przy dworcu zachodnim wjedzie na trasę PST.

Przy Słowiańskiej nałożona zostanie nakładka torowa umożliwiająca przejazd tramwaju z jednego toru na drugi, co oznacza konieczność obsługi tego fragmentu trasy taborem dwukierunkowym. Jak wiemy również trasa naramowicka takim taborem jest obsługiwana stąd taka decyzja, żeby to była linia numer 3, -Wyjaśnia Jan Gosiewski dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego

Zgodnie z planem na całą trasę pestki tramwaje wrócą w maju.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE