Lodówka na książki

i

Autor: ZZO

Jeśli macie książki, których już nie czytacie, włóżcie je... do lodówki!

2022-04-25 23:30

Dajcie książkom drugie życie i.... włóżcie je do lodówki! W Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów możecie korzystać z regałów wykonanych właśnie ze starych chłodziarek!

Jeśli macie książki, których już nie czytacie, włóżcie je... do lodówki! Na poznańskich gratowiskach możecie korzystać z regałów na książki wykonanych właśnie ze starych lodówek! Wystarczy przyjść, zostawić książkę i dać jej drugie życie. Inni mieszkańcy z kolei mogą ją przeczytać.

Otwieramy lodówkę, wybieramy książkę, jeśli któraś nas interesuje. Podchodzimy wówczas do pracownika obiektu i za symboliczną złotówkę możemy uzyskać taką książkę

mówi nam Michalina Magdziarz z Zakładu Zagospodarowania Odpadów. Lodówki działają w ramach punktów "Drugie życie rzeczy". Są to miejsca, do których mieszkańcy mogą przywieść sprawne, nieuszkodzone, czyste i niestwarzające zagrożenia przedmioty.

W ramach punktów drugiego życia mieszkańcy mogą zostawiać stare meble, zabawki, książki, sprzęt sportowy, ceramikę, na przykład doniczki.

Lodówki z książkami znajdują się na poznańskich gratowiskach przy ulicy Wrzesińskiej oraz 28 czerwca. Planowane jest również uruchomienie trzeciego punktu - na Gratowisku w Suchym Lesie.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze polskie filmy?

Pytanie 1 z 10
Jak ma imię główna bohaterka filmu "365 dni"?
Kadr z filmu 365 dni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE