PBO 2022

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Jeden projekt zabiera innym szansę zaistnienia w PBO! Radni interweniują!

2022-01-21 16:39

Cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ale zabiera miejsce innym projektom! Program "Trener osiedlowy i senioralny" od lat wygrywa głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Zdaniem niektórych radnych, projekt powinien zostać wpisany do budżetu miasta na stałe.

Program "Trener osiedlowy i senioralny" co roku wygrywa głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim i zdaniem niektórych radnych nie powinien być dłużej finansowany z PBO. Trzeba wpisać go do budżetu miasta i otworzyć furtkę innym projektom - mówi miejska radna Halina Owsianna.

Te, które dotąd były na dalszych pozycjach wypłyną na pierwsze miejsca. Jest to możliwe, bo pomysłowość poznaniaków jest olbrzymia.

Miasto już kilka lat temu wyraziło chęć wpisania projektu do stałego budżetu. W tym roku, ponownie, tak się jednak nie stało.

Ograniczenie było związane z wdrożeniem w życie programu "Polski Ład", który zabiera samorządom znaczną część dochodów bieżących

wyjaśnia miejski skarbnik, Piotr Husejko. Projekt w tym roku pochłonie prawie 2 miliony z PBO. Urzędnicy nie wiedzą czy obecna sytuacja gospodarcza pozwoli na wpisanie go do przyszłorocznego budżetu.

Zabójstwo w Kętrzynie. Syn ofiary z zarzutami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE