Pies - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Ewa Stefanowicz

Jak zabezpieczyć psy w Sylwestra? O TYM musisz pamiętać

2021-12-29 11:03

Zwierzęta już od kilku dni żyją w dużym stresie. Petardy hukowe, które latają po ulicach to dla nich prawdziwy koszmar. Pamiętajmy, że psy mają o wiele bardziej wyczulony słuch, niż ludzie. Dowiedz się, jak zadbać o swojego pupila w noc Sylwestrową.

Petardy to od lat sporny temat. Mają tylu zwolenników, co przeciwników! Pokazy fajerwerków to piękny widok. Jednak trzeba pamiętać, że dla wielu zwierząt to koszmar. Na stres i niebezpieczeństwo narażone są ptaki, a także mieszkańcy okolicznych lasów.

Z powodu pandemii już kolejny raz w Poznaniu nie odbywa się Sylwester miejski. A to znaczy, że wielkiego pokazu fajerwerków nie będzie. A jednak od kilku dni na ulicach słychać huki i strzały. Dla zwierząt zaczął się najbardziej stresujący czas w roku... Jak zadbać o naszych domowych pupili?

ESKA XD #038 - DROGIE PREZENTY, NOWY MATRIX, GRY 2022, MIŁOŚĆ I PRZEZNACZENIE

Jak zadbać o zwierzaka w Sylwestra?

Dbanie o komfort i bezpieczeństwo zwierząt to obowiązek ich opiekunów. I chociaż tegoroczny Sylwester będzie znacznie spokojniejszy, niż dotąd, to fajerwerki są nieuniknione. Warto wiedzieć, jak wesprzeć naszego pupila w tym trudnym czasie.

Sami najlepiej znamy naszego zwierzaka. Jeśli wiemy, że bardzo przezywa hałas, warto udać się po tabletki uspokajające. Należy je kupić u weterynarza. Specyfiki o nieznanym składzie z internetu mogą tylko zaszkodzić! Co więcej, specjalista będzie wiedział, jaka substancja i w jakiej ilości pomoże naszemu pupilowi.

Trzeba też wcześniej zaplanować ten dzień. Niech poranny spacer będzie dłuższy. Tak, by po południu - kiedy hałas się nasila - zabrać psa tylko na załatwienie podstawowych potrzeb. Tego dnia warto postawić na podwójne zabezpieczenie. Spłoszone zwierze może wysunąć się z obroży i uciec, dlatego dobrze jest włożyć mu dodatkowo szelki. Obowiązkowo trzeba pamiętać o adresówce!

O tym, że warto tej nocy zostać ze zwierzakiem, nikomu nie trzeba mówić. Ważne jest, by przygotować mieszkanie. Nawet jeśli przyjmujemy gości, zwierzę powinno mieć swój cichy i bezpieczny kąt. Najlepiej z kocem, którego zapach dobrze zna. Gdy hałas będzie się nasilał, dobrze jest zamknąć i zasłonić okna. Można także włączyć telewizor lub muzykę, jednak niezbyt głośno.

W czasie sylwestrowej domówki nasi goście mogą chcieć dodać otuchy zwierzakowi. To jednak nie najlepszy pomysł. W sytuacji dużego stresu najlepiej, by pupilem zajmował się wyłącznie jego opiekun. Ze strachu zwierze może się zachować nieprzewidywalne...

Bawcie się dobrze i uważajcie na swoich czworonożnych przyjaciół!

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE