Mama

i

Autor: Pixabay

Quiz

Jak słowo "mama" powiesz w innych językach? Sprawdź się w naszym quizie językowym!

Słowo "mama" w różnych językach brzmi zaskakująco podobnie. Niezależnie, czy jest to język polski, angielski, czy nawet chiński. Jednak są języki, w których brzmienie jest nietypowe, niespotykane, lub kompletnie inne. A Wy jak mówicie na swoje mamy - Osoby najważniejsze w naszym życiu? Jak mówią na nie mieszkańcy różnych państw?

Mama - najważniejszy człowiek w naszym życiu

Mama to bez wątpienia najważniejszy człowiek w naszym życiu. To ona nosi nas pod swoim sercem przez 9 miesięcy. Z jej łona przychodzimy na Świat, to ona także zajmuje się nami przez miesiące i lata. Często to jej poświęcamy swoje pierwsze w życiu słowo. Dlatego jest dla nas tak ważna!

Pamięć o naszych mamach!

Nie powinniśmy o nich pamiętać tylko przy okazji Dnia Matki, jej urodzin, czy imienin, a codziennie. Także, gdy jesteśmy dorośli, powinniśmy jej pomagać, wspierać, dawać otuchy i sił do działania, bo choć przestajemy być dziećmi w sensie prawnym i mentalnym, to dla naszych mam zawsze będziemy jej dzieckiem.

Mama na całym świecie

To tak uniwersalne słowo, że niezależnie od części świata i typu języka, w większości brzmi tak samo. Są jednak wyjątki od tej reguły i to w dość nieoczywistych językach. Jesteście ciekawi, jak mówi się na mamy w różnych krajach Europy i Świata? Sprawdźcie się w naszym quizie!

Jak słowo "mama" powiesz w innych językach? Quiz językowy

Pytanie 1 z 10
Jak powiesz mama w języku angielskim?
Wiktoria Wychowaniec dała się poznać jako młoda mama z warkoczykami. Mocno się zmieniła!