Jacek Jaśkowiak został zaszczepiony w poniedziałek

i

Autor: UM Poznań

Jacek Jaśkowiak: Statystyki, zarówno dla kraju jak i Poznania, są bardzo niepokojące

2021-03-24 14:21

Prezydent Poznania odniósł się do najnowszych danych o zakażeniach. W swoim wpisie na Facebooku Jacek Jaśkowiak podkreślił, iż sytuacja w całym kraju jak i Poznaniu jest bardzo niepokojąca. Prezydent zaapelował także do rządzących o rozważne wprowadzenie ograniczeń: - Mam nadzieję, że nie będą to działania na zasadzie uderzania cepem, jak miało to miejsce rok temu, gdy zamykano lasy - napisał Jacek Jaśkowiak.

Dzisiaj 24.03.2021, koronawirusa potwierdzono u prawie 30 tysięcy osób, w tym blisko 3200 w Wielkopolsce. W samym Poznaniu przybyło 859 zakażonych, a w powiecie poznańskim 636. Rząd zapowiedział już, iż w czwartek podane zostaną nowe obostrzenia, które obowiązywać będą już od najbliższego weekendu. Całą sytuację postanowił skomentować prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, który na swoim Facebooku napisał:

Statystyki, zarówno dla kraju jak i Poznania, są bardzo niepokojące. Najpewniej jutro rząd ogłosi dalsze obostrzenia. Mam nadzieję, że nie będą to działania na zasadzie uderzania cepem, jak miało to miejsce rok temu, gdy zamykano lasy. Ryzyko zakażenia się na zewnątrz jest znikome. Z kolei korzyści z ruchu na świeżym powietrzu - nieocenione, także dla zdrowia psychicznego. Rząd powinien to wziąć pod uwagę. 

Raport z anteny 24.03, godz.10

Czy twoje dziecko ma problemy z nauką?

Pytanie 1 z 10
Czy dziecko z własnej inicjatywy rozpoczyna odrabianie lekcji?
Zdjęcie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE