Polska / Reprezentacja Polski

i

Autor: AKPA

Sport

Ile Polacy zarobili za awans na EURO 2024? Ta kwota robi ogromne wrażenie!

To były trudne, ale szczęśliwe dni dla reprezentacji Polski w piłce nożnej. Biało-Czerwoni wywalczyli awans na Mistrzostwa Europy, które w czerwcu i w lipcu rozegrane zostaną w Niemczech. Gra toczyła się także o wielkie pieniądze. Ile Polacy zarobili za awans na EURO 2024? Sprawdż!

Reprezentacja Polski zawansowała na Euro 2024

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2024 w Niemczech rozpoczną się już 14 czerwca. Znamy już wszystkich 24 uczestników, wśród których jest reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni musieli przedzierać się przez dwustopniowe baraże. Najpierw pokonali na PGE Narodowym Estonię (5:1), a we wtorkowy wieczór po rzutach karnych zwyciężyli z Walią. Tym samym Polacy awansowali na piąte EURO z rzędu, co jest wielkim sukcesem!

Ile Reprezentacja Polski zarobi na awansie?

Nie jest tajemnicą, że zarobki w piłce nożnej są ogromne. Tak jest w piłce klubowej, jak i reprezentacyjnej. Jak ujawnił portal weszlo.pl, Reprezentacja Polski na samym awansie na Euro 2024 może zarobić blisko 10 milionów złotych. Drugie tyle zgarnie reprezentacja za wygranie dwóch meczów.

Jakie zarobki na EURO 2024?

Jeśli Reprezentacji Polski udałoby się zajść dalej na Mistrzostwach Europy w Niemczech, te bonifikaty będą odpowiednio rosły. Oto wykaz premii:

  • Awans do 1/8 finału: 2 miliony euro (ok. 8,6 mln PLN)
  • Ćwierćfinał: 3,25 miliona euro (ok. 14 mln PLN)
  • Półfinał: 5 milionów euro (ok. 21 mln PLN)
  • Finalista: 7 milionów euro (ok. 30 mln PLN)
  • Zwycięzca: 10 milionów euro (ok. 43 mln PLN)

Wystarczyłoby, gdyby Reprezentacja Polski powtórzyła wynik z Euro 2016, PZPN mógłby liczyć na naprawdę pokaźną sumę pieniędzy!

Zobaczcie zdjęcia z treningów Polaków!

Piłkarze już w Katowicach. Reprezentacja Polski rozpoczyna zgrupowanie