Autor: PEDRO PARDO/AFP/East News Iga Świątek pokonała Magdę Linette. Jednostronny pojedynek na turnieju WTA 1000 w Pekinie

2023-10-04 12:44

Wyjątkowy mecz odbył się w Pekinie. Na turnieju WTA 1000 doszło do starcia pomiędzy Magdą Linette, a Igą Świątek. Kibice zobaczyli jednostronny pojedynek, który wygrała druga rakieta świata (6:1, 6:1).

WTA 1000 w Pekinie. Takiego meczu jeszcze nie było!

Na ten mecz czekali nie tylko fani tenisa w Polsce. W 1/8 finału turnieju WTA na twardych kortach w Pekinie doszło do "polskiego" starcia pomiędzy Igą Świątek, a Magdą Linette. Obie tenisistki nie zagrały do tej pory oficjalnego spotkania. W oficjalnych statystykach WTA widnieją dwa spotkania Świątek z krajowymi rywalkami. W 2016 roku pokonała Maję Chwalińską w imprezie rangi ITF w Sztokholmie, a przed rokiem wyeliminowała Magdalenę Fręch z turnieju w Warszawie.

Magda Linette - Iga Świątek. Jednostronny pojedynek w Pekinie

Dwie najlepsze polskie tenisistki zameldowały się na korcie Lotus po godzinie 11:00. Od początku lepiej radziła sobie Świątek, która bardzo szybko wyszła na prowadzenie 5:0. Cała pierwsza partia skończyła się wynikiem 6:1 dla drugiej rakiety świata. Trwała ona zaledwie 36 minut.

Drugi set również miał jednostronny przebieg i trwał jeszcze krócej. Świątek ani na moment nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł poznaniance i ponownie straciła tylko jednego gema.

Całe spotkanie pomiędzy Świątek, a Linette trwało 66 minut.

WTA 1000 Pekin. Z kim zagra Iga Świątek w ćwierćfinale?

Ćwierćfinałową rywalkę Świątek pozna w czwartek. Wówczas rozstawiona z numerem dziewiątym Francuzka Caroline Garcia zagra z Ukrainką Anheliną Kalininą.

Iga Świątek o relacjach z Aryną Sabalenką. Wywiad dla "Super Expressu"