Dron / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

i

Autor: Pixabay Dron / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Dron sprawdzający jakość spalanego paliwa niedługo może wylecieć nad poznańskie kominy po raz ostatni

2023-02-08 11:20

Urząd miasta poznania ma środki na realizowanie programu tylko do kwietnia. Najprawdopodobniej jesienią dron nie będzie już pomagał w zlokalizowaniu źródła zanieczyszczenia powietrza.

Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania dysponuje środkami z budżetu obywatelskiego, które umożliwiają zlecenie tej usługi w pierwszym półroczu 2023 roku. Tutejszy wydział nie posiada środków na realizowanie zadania w drugiej połowie tego roku- Izabeli Dutkowiak z Urzędu Miasta.

W zeszłym roku za 75 dni pracy drona urząd miasta zapłacił prawie 130 tysięcy złotych. W tym roku kontroli będzie znacznie mniej.

Tegoroczne pomiary będą prowadzone na podstawie nowej umowy. Obloty będą trwały maksymalnie do 15 kwietnia 2023 roku. W ramach umowy zrealizowanych zostanie 25 dni pomiarowych.

Od początku 2021 roku dzięki pomocy drona strażnicy miejscy nałożyli 20 mandatów i pouczyli 3 osoby za spalanie paliwa złej jakości.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE