Tramwaj

i

Autor: Michalina Maciaszek

Dostał drugie życie i teraz będzie woził poznaniaków po ulicach miasta!

2022-09-22 22:24

Już w najbliższą niedzielę będziecie mogli przejechać się wojennym wagonem tramwajowym. Przybył on do Poznania w 1944 roku i uczestniczył, między innymi, w wydarzeniach Poznańskiego Czerwca. Teraz dostał drugie życie - mówi nam Krzysztof Dostatni z MPK Poznań.

Dostał drugie życie i teraz będzie woził poznaniaków po ulicach miasta! Już w najbliższą niedzielę będziecie mogli wsiąść do wojennego wagonu tramwajowego. Do Poznania przyjechał on w 1944 roku. Mówi nam zastępca prezydenta miasta, Mariusz Wiśniewski:

Ten odrestaurowany wagon jest też częścią historii naszego miasta. Służył później przez długie lata 50., 60. na rzecz mieszkańców Poznania. Te wagony, m.in. stanowiły barykady dla walczących z milicją, z ubecją, robotników.

Po ilości sprzedanych biletów widzimy bardzo duże zainteresowanie takimi inicjatywami. Wierzymy w to, że warto. Oprócz inwestowania w nowoczesne technologie, nie będziemy zapominali o tego typu pojazdach

mówi nam Krzysztof Dostatni z MPK Poznań. Przypominamy, że najbliższy weekend to ostatnia okazja, żeby przejechać się zabytkowymi liniami turystycznymi.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy Netfliksa? Komplet punktów to obowiązek! [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Który gwiazdor Marvela wystąpił w filmie "Gray Man"?
Gray Man
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE