Dzień bez Samochodu 2023. W Poznaniu darmowa komunikacja

i

Autor: MPK Poznań

TRANSPORT

Darmowa komunikacja miejska w Poznaniu! W piątek zamiast biletu wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny. Dzień bez Samochodu 2023

2023-09-22 8:15

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W piątek 22 września będzie można podróżować na liniach ZTM Poznań za darmo. Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu, należy mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu. Bez biletu pojadą również pasażerowie lokalnych pociągów do granicy województwa.

Dzień bez Samochodu w Poznaniu. Jak skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej? Bezpłatne pociągi

Z darmowych przejazdów na liniach ZTM Poznań skorzystać mogą wszyscy posiadacze samochodów. Wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny. Jeden dokument upoważnia do bezpłatnego podróżowania po mieście jednej osoby. 

Wspólnie z miastem zrównoważony transport będzie promować Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. - W 2012 r. oba samorządy wprowadziły cieszący się dużym powodzeniem Bilet Bus-Tramwaj-Kolej, który jest systematycznie udoskonalany. Współpracują także przy projekcie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Z okazji Dnia bez Samochodu na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego auta będzie można podróżować pociągami Kolei Wielkopolskich oraz POLREGIO i przesiąść się na transport ZTM - tłumaczą w magistracie.

Osoby, które zamierzają w piątek podróżować pociągami KW i POLREGIO w dłuższych relacjach, tj. przekraczających granice województwa, będą zobowiązane do pokrycia kosztów przejazdu pociągiem - wg taryfy przewozowej danego przewoźnika - na długości od granicy województwa do miejsca docelowego położonego na terenie innego województwa lub odwrotnie. Jeden dowód rejestracyjny auta uprawnia do darmowego przejazdu jedną osobę.

Ulotki w Strefach Płatnego Parkowania w Poznaniu

Przez cały ETM 2022, pracownicy Strefy Płatnego Parkowania Zarządu Dróg Miejskich będą wkładać za wycieraczki samochodów zaparkowanych w strefie ulotki, zachęcające kierowców do skorzystania z możliwości darmowych przejazdów na liniach ZTM na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu w dniu 22 września. To wspólna akcja Zarządu Transportu Miejskiego i Zarządu Dróg Miejskich, mająca na celu zachęcenie zmotoryzowanych do podróży transportem publicznym.

Linie autobusowe w Poznaniu - znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Jaką trasę ma linia "121"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE