Tramwaj MPK Poznań/zdj. ilustracyjne

i

Autor: Iga Nawojczyk

Co Poznaniacy zostawiają w komunikacji miejskiej? Niektóre rzeczy są dość nietypowe

2020-01-23 15:00

Czapki, szaliki, parasolki, a nawet sztuczna szczęka. Poznaniacy w komunikacji miejskiej zostawiają mnóstwo rzeczy. Teraz latwiej im będzie je odzyskać.

Rękawiczki, czapki parasolki, a nawet wózek inwalidzki czy sztuczna szczęka. Poznaniacy w komunikacji miejskiej znajdują mnóstwo rzeczy, czasami dość nietypowych.

Klucze, książki, maskotki, zabawki... Obecnie w Biurze Rzeczy Znalezionych znajdują się rowery, a także wózek inwalidzki, są od dłuższego już czasu takie nietypowe lalki - mówi Agnieszka Smogulecka z MPK.

Teraz osoby, które coś zgubiły łatwiej będą mogły to odnaleźć. Zmieniła się procedura postępowania z rzeczami znalezionymi.

Zmieniły się uregulowania wewnątrz MPK Poznań, które jasno wskazują kto czym się zajmuje, kiedy te rzeczy są odbierane oraz jak długą będą przechowywane. Ułatwia to też pasażerom odnajdywanie tych rzeczy ponieważ wszystkie informacje na temat zgub trafiają do jednej bazy.

Teraz biuro rzeczy znalezionych zmieniło lokalizację. Mieści się ono przy ul. Głogowskiej 133. Pasażerowie poszukujący swoich zgub lub chcący przekazać znalezioną rzecz mogą korzystać z dogodnego dojścia i bezpośredniego wejścia z ulicy. Obiekt jest przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE