Teatr Muzyczny w Poznaniu - jak będzie wyglądał nowy budynek

i

Autor: Teatr Muzyczny w Poznaniu/Facebook

Miasto

Co dalej z Teatrem Muzycznym w Poznaniu? Jest komentarz dyrektora!

2024-02-21 15:02

W ostatnich dniach w poznańskiej przestrzeni publicznej pojawiły się informacje o unieważnieniu wyboru wykonawcy przetargu na budowę nowej siedziby Teatru Muzycznego. Zapytaliśmy u źródła, jaka jest prawda i co wiąże się z decyzjami, które podjęto w sprawie budynku, w którym ma urzędować teatr.

Unieważniony przetarg Teatru Muzycznego w Poznaniu?

Jak doniosły poznańskie media, miało dojść do unieważnienia wyboru wykonawcy nowej siedziby Teatru Muzycznego, która ma się mieścić na skrzyżowaniu Świętego Marcina i Skośnej. Dotarliśmy do dyrektora teatru, który wyjaśnił dokładnie, o co chodzi w tej sytuacji.

Unieważniony wybór oferty na budowę siedziby

W rozmowie z reporterem Radia Eska Poznań, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu wyjaśnił, o co chodzi z unieważnieniem. - W pewnym sensie cofnęliśmy się o krok, żeby zbadać zarzuty tego wykonawcy, który nie wygrał tego procesu. Zatem pytamy, co się stało, (...) i będziemy badać, czy te zarzuty są uzasadnione - powiedział Przemysław Kieliszewski. 

Co dalej z siedzibą Teatru Muzycznego w Poznaniu?

Dyrektor teatru uspokaja sytuację. - Cały czas procedura przetargowa trwa, w tym procesie. Możemy ponownie wybrać zwycięską ofertę, po zbadaniu ewentualnie zweryfikowaniu punktacji, w zależności od tego, co te wyjaśnienia przyniosą. I mamy nadzieję, że rozstrzygniemy ten przetarg w drugim podejściu i, że tak się stanie w ciągu kilku najbliższych tygodni - powiedział dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu. Opóźnienia mają potrwać około miesiąc. Jak dodał Klieliszewski, to normalna procedura.

Zobaczcie, jak wyglądała wyprzedaż kostiumów w poznańskim teatrze

Najmłodsi bydgoscy muzycy wystąpią w Teatrze Wielkim w Warszawie. Chór Dziecięcy Rubinki wystąpi z Credo Krzysztofa Pendereckiego